Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Evimizin en rahat ve huzurlu geçmesini istediğimiz bölüm şüphesiz yatak odalarıdır. Dinlenmek, rahatlamak ve uyku için kullandığımız yatak odaları en çokta bu konular üzerinden seçim yapılması gereken alanlardır. Yatak odası dekorasyonu seçimi yapılırken bu hususlara oldukça dikkat etmeniz gerekmekte. Yatak odanızı dekore ederken, tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtacak stili göz önünde bulundurarak temelini bu doğrultuda atmanız geri kalan dekorasyon serüveninin beraberinde geleceğini göreceksiniz. Daha sonra yatak odası dekorasyonunuzu tamamlamak için doğru mobilya seçimi, renk seçimi ve aydınlatma seçimini’de yatak odası dekorasyonu stilinizin birbirine uyum sağlaması için iyi bir beyin fırtınası yapmalısınız.

Yatak Odası Dekorasyonu için Mobilya Seçimi

Yatak odası dekorasyonunuz için belirlediğiniz tarza uygun olarak modern veya klasik görünümde yatak odası mobilyası seçmeniz daha doğru olacaktır. Fakat mobilya seçimi yaparken yatak odanızın boyut ve şekline ayak uydurarak seçim yapmanız gerekmektedir. Eğer küçük bir yatak odasına büyük bir yatak odası takımı dizayn ederseniz, sınırlı bir tasarım ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle yatak boyutunu, yatak odanızın ölçülerine uyacak ve size diğer dekorasyon eşyalarınız için yer sağlayacak şekilde seçiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu için Doğru Renk Seçimi

Yatak odanızın veya dekorasyon mobilyalarınızın açık renkte olması hem sakinleştirici etkisi hemde zarif bir görünüm elde etmenizi sağlar. Koyu ve kontrast renklerden olabildiğinizce kaçının. Yatak odanızda kullanacağınız sıcak renkler samimi bir ortam var ederken, soğuk renkler ise sakinleştirici özelliği ile odanıza zerafeti taşımaktadır. Tavsiye olarak; Açık yeşil, mavi, turkuvaz ve mor menekşe tonlarından faydalanabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu için Aydınlatma Seçimi

Yatak odalarında aydınlatma türlerinde genellikle harika bir atmosfer katma adına çeşitli büyük avizeler veya ışıklandırmalar tercih edilmektedir. Bunun aksine daha soft(yumuşak) renkler ve fazla şiddetli olmayan aydınlatıcılar tercih olarak aklınızın bir köşesinde kalsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ