Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Hem daha lüks gözüken pahallı mobilyalar gibi evi göstermek ama daha az bütçe ile bir ev dekorasyonu yapabilmek sonsuz bir ikilem değil mi ?   Bazen eviniz için indirimli mobilya mağazalarına bakmak ama elde edilen düşük maliyetli mobilyalardan lüks iç tasarım dergilerinde olduğu  gibi hiçbir şey bulamamak sinir bozucu olabilir. Neyse ki, burada evinizdeki ucuz parçaları, pahalı görünümlü mobilyalara dönüştürmek için dört basit yol var.

1.Mobilyalarının altına Ayak seti; Bu bir mobilya parçasına dekoratif ve vurgulu ayaklar takılarak daha otantik bir görünüm elde edilebilir. Mesala büfeyi, işlemeli ayaklar ile biraz daha yükseltmek çok işe yarar. Osmanlı tarzı oymalı kıvrımları olan veya vintage çok güzel mobilya ayakları satın alabilirsiniz. Bu teknik anında mobilya görünümünü daha lüks görünmesini sağlayacaktır.

2. Bizim Donanım Anahtarı – Mobilyayı daha ucuz gösteren  düşük maliyetli donanımlara sahip olmasıdır. Plastik kolları ve sıradan tutma koları gibi. Delil gizlemek için, daha özgün materyaller ile donanımı kendiniz değiştirebilirsiniz. Örneğin, seramik tutma kolları veya krom topuzlar ucuz şifonyerleri çok daha yüksek kalitede gibi görünmesini sağlar.

3. Karakter ver – Mobilyalarınızı duvar kağıtları ile kaplarsanız ucuz görünür, gerçekten herhangi bir oda için eğlenceli bir desen seçin. Ayrıca, küçük bir boya kutusu ile sizde harikalar yapabilirsiniz . Mobilyalarınızı yıpranmış göstermek içinde  bir kutu boya alın ve zımpara ile bir dokunuş ekleyin   birkaç saat kullanarak kendi mobilyanızı antika görünümlü yapabilirsiniz.
Aşınmış,yıpranmış ve eskitilmiş beyaz mobilyalar çok trend oldu.

İlgili; Eviniz için 11 Ombre boyama Mobilya DIY Fikirleri
Mobilyalarınızı beyaza boyayıp daha sonra zımparalayıp eskitilmiş, yıpranmış ve aşınmış görünümlü mobilyalar elde edebilirsiniz… İster evinizin tüm mobilyalarını veya birkaç tanesini yıpranmış yaparak daha pahallı ve etkili gösterebilirsiniz.

4. Yeniden döşemelik ekle – Ucuz kanepelerin ve sandalyelerin kumaşları genellikle değiştirilerek daha yeni ve pahallı gösterilebilir. Bazı baskılı kumaşlara yatırım yapın  ve düğmeleri eklemek için profesyonel bir döşemeciyi ziyaret edin. Bu basit ve ucuz güncellemeler hızlı bir şekilde herhangi lüks katalog içinde bile  iyi duracak zarif ve şık mobilyalara dönüşecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ