Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Turkuaz – yeşilimsi mavi karışımı hepimizin bildiği renk ve sevdiği renklerden bir. O kadar çekici ve gizemli bir renktir ki kullanıldığı ortamı bir anda değiştirir. Ve çok sayıda varyasyonları geliyor ama bizim ev dekorasyonu içine dahil edildiğinde, enerji verici ve yumuşak bir etkisi vardır. Ev dekorasyonu için seçtiğiniz turkuaz perdeleri her hangi bir odanın dekoru içine dahil etmek kolay bir şey gibi görünüyor ama odanın geri kalanının dekoruna bu renk tonunu koordine bir şekilde nasıl kombine edeceğinizi biliyorsanız aslında sizde yapabilirsiniz.

 • Koyu turkuaz hemen hemen başka her renk ile iyi uyum sağlar. Örneğin kırmızı ve mavi desenli nötr bir arka plan ile harika uyum sağlar..
  Işık, turkuaz perdeleri odayı aydınlatmak ve dengeli bir görünüm elde etmek için, kahverengi veya mor aksan yastık ya da sanatsal tablolar ile birlikte kullanmayı seçebilirsiniz.
 • Farklı turkuaz tonlarını birleştirmek için bir kaç seçenek daha var. Örneğin, perdeler, hatta belki de desenli turkuaz perdeler, koyu kanepede için  veya odadaki diğer koyu renk unsurlar ile daha güzel görünür.
 • Turkuaz serin bir renk olduğu için oda biraz daha hoş olabilir, birkaç sıcak aksan ile tamamlayabilirsiniz. Belki kırmızı ya da bazı sarı tonları size yardımcı olabilir.
 • Ayrıca bakınız; Turkuaz Ev Dekorasyonu Fikirleri 2015
 • Yaklaşık aynı renk özelliği olan tüm turkuaz elemanları birlikte kombinlemeyi deneyebilirsiniz. Evde çok sayıda turkuaz özellikleri varsa, dekorda bu durumda bir veya iki vurgu renkleri daha kullanmak  yeterli olacaktır, basit olmalıdır.
 • Bu renkleri dengelemek için koyu turkuaz perde modelleri güzel olurdu. Duvarlar nötr ise bazı sarı ve pembe aksan ile odayı daha da neşelendirebilirsiniz.
 • Eğer perdeler için turkuaz kullanmak istiyorsanız odadaki diğer aksan renkleri ile aynı olmalıdır. Bu mavi kanepe veya kahverengi başlık gibi diğer derin tonları ile eşleştirildiği zaman başka deyişle, koyu turkuaz ile iyi görünüyor.
 • Başka eşit ilginç ve zor bir renk sadece turkuaz gibi, kraliyet gibi  sofistike görünüyor olacak uyumlu renk, bordo olacaktır. Yani ikisi birlikte harika görünüyor olabilir.
 • Renklerin Serinletici kombinasyonu, yeşil, kırmızı ve hatta turuncu birkaç küçük beyaz ve turkuaz olabilir. Odanın daha  ilginç görünmesi için doku ve desen kullanın.
 • Desen ve doku birlikte kullanılabilir bu gerçekten ilginç bir tasarımdır. Diğer turkuaz ve mavi elemanları toprak kökenli kontrastlar oluşturmak için kullanılabilir.
 • Eğer turkuaz perde kullanmak istiyor ve sanatsal tablolar ile kombine etmek isterseniz,  dekorasyon ve aksesuar şeklinde bir dekor boyunca tekrar edilebilir bir renktir ve hatta desenli unsurların bazıları için bir aksan renk olabilir.
 • Mobilya siyah ve renklerin kalanı soğuk ise, oda küçük ve karanlık ise  turkuaz gibi parlak bir gölge rengi seçin. Özellikle turkuaz perdeler ruhu biraz neşelendirmek için ideal olacak ama aynı zamanda sıcak bir vurgu detay eklemeyi düşünün.
 • Sarı ise turkuaz ile birlikte kullanmak için güzel bir renk olacaktır. Bunları birlikte  aydınlık,neşeli ve stratejik yerlerde kullanabilirsiniz. Ve oda yüksek tavanlı, özellikle dekor için toprak tonları, hem de bir kaç koyu tonlarını kullanın.
 • Eğer ev dekorunun esintili ve havadar olmasını istiyorsanız, çok hafif turkuaz perdeler iyi seçimdir.. Ayrıca tavanda ve duvarlarda beyaz renk seçebilirsiniz. Böyle bir dekor birkaç cesur görünüm ekler ama odadaki diğer renkler, nötr olmalıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ