Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kadınların ev içerisinde en çok vakit geçirdikleri yerlerden biri şüphesiz ki mutfaklar. Buna paralel olarak da onlar için mutfağın ne şekilde dekore edildiği, mutfaktaki malzemelerin ne kadar kullanışlı olduğu gibi sorunlar bir önem taşıyor. Özellikle de mutfak dolapları o mutfağın kaderini belirleyen en önemli ürünler oluyor. Mutfak dolapları güzel bir seçim yapılması durumunda hem o mutfağı çok şık bir ortama dönüştürüyor hem de diğer taraftan kullanışlı opsiyonları ile birlikte iş yaparken yardımcı olmuş oluyor. Bu yüzden mutfak için dolap seçimi son derece önemli. Bu noktada Tekzen dolaplarının ideal bir seçim olacağından bahsedebiliriz. Kullanışlı alternatifleri, fonksiyonel çözümleri ve de görüntüsünün yanı sıra en önemli noktalardan biri olan ekonomik oluşu ile de tek kelime ile alternatifsiz imkanlar sunuyor. Siz de mutfak dolaplarınızı yenilemeyi düşünüyor ancak hem ekonomik hem de şık ve kullanışlı alternatifleri nereden bulacağınızı bilemiyor iseniz Tekzen modellerine göz gezdirmenizi tavsiye edebiliriz.

Tekzen mutfak dolabı modellerine bakacak olursak çok fazla çeşit karşımıza çıkıyor. Bu modeller arasında hemen her tarzda mutfak dolabı bulmak mümkün. Öncelikle siz ne renk, ne şekilde ve de ne tarzda dolaplar tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Bu dolap modelleri arasında en çok tercih edilen noktalara değinmek gerekirse öncelikle beyaz dolapların favori olduklarından bahsedebiliriz. Bildiğiniz gibi son yıllarda herhangi bir mobilya söz konusu olduğu zaman tartışmasız en çok tercih edilen renk beyaz oluyor. Beyaz dolap modelleri arasında da çok farklı tarzlar var. Bunlar arasında da çeşitlilik söz konusu.

Beyaz Mutfak Dolapları
Beyaz dolap modellerinde öncelikle ilk bahsedeceğimiz model parlak olan lake modeller. Lake dediğimiz şey dolap kapaklarının üzerinin tamamen parlak şekilde üretildiği modeller oluyor. Bu modeller özellikle daha modern tarzda daha fazla tercih ediliyor. Bu modellerde dolap kapakları büyük ebatlı olarak tercih ediliyor. Kulplar ise yine düz hatlarda ve sade şekilde kullanılıyor. Bu beyaz dolap kapakları ışığı da bir ölçüde yansıttığı ve parlak olduğu için mutfağınızı hem çok daha ferah ve hem çok daha geniş gösterecek bir seçim oluyor. Siz de dolaplarınızda bu şekilde parlak lake kaplama tercihinde bulunarak hem modern tarzda hem de aynı zamanda şık bir mutfak elde edebilirsiniz.

Lake Kaplama Mutfak Dolabı: Bahsettiğimiz lake kaplama mutfak dolapları çok popüler olmakla birlikte aslında çok daha farklı beyaz dolap alternatifleri de var. Sizin tercihiniz daha eskitme tarzda, daha vintage bir mutfaktan yana ise yine beyaz kullanabilirsiniz. Bu kez lake kaplama olmayan, üzeri mat şekilde beyaza boyanmış dolaplar tercih edilebilir. Bu dolap modellerinde de yine farklı olarak çizgiler kullanılıyor. Dolap kapaklarında dikine bulunan çizgiler bu vintage görüntüyü de desteklemiş oluyor. Ayrıca sadece dolap kapakları değil, bunun yanında kulp ve mermer gibi detaylar da genel görüntüyü çok fazla değiştiriyor. Kulp modellerinde de daha çok çiçek desenli ve oymalı tercihler kullanılması durumunda daha farklı bir görüntü elde edilebiliyor.

Ahşap Mutfak Dolapları: Beyaz her ne kadar en çok tercih edilen alternatif olsa da bunun dışında alternatifler de çok fazla. Tekzen mutfak dolap modelleri arasında her zevke hitap edebilecek alternatifler bulmak mümkün. Örneğin ahşaptan vazgeçemeyenler için de çok fazla alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Ahşap bildiğiniz gibi içerisinde çok fazla renk çeşitliliğini barındırıyor. Doğal ahşap tonları daha otantik bir görüntü elde etmek isteyenler için ideal olabilir. Ancak bu tonlar arasında renk seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Özellikle koyu ahşap renkleri bütün dolap görüntüsünde tercih edildiğinde ortamı daha karanlık ve küçük gösterebiliyor. Bu yüzden ahşap renk tercihi yapılacak ise daha çok açık renklere gitmek ideal bir seçim olabilir. Bu yüzden orta ve açık ahşap renkte alternatifiniz de daha fazla olacaktır.

Elbette mutfak dolabı dediğimizde sadece beyaz ve ahşap renkleri tercih edilecek diye bir zorunluluk söz konusu değil. Bunun dışında da alternatif çok fazla. Renkli sevenler için de tercih edilebilecek alternatifler var. Dilediğiniz rengi ister lake kapakta isterseniz de ahşap kapakta kullanabilirsiniz. Doğal tonlar daha çok ahşapta tercih ediliyor. Bu seçim tamamen sizin zevkinize göre şekillenecektir. Renk seçimi yaparken kombin olarak da farklılık yapabilirsiniz. Dolapların tek renk olması gibi bir zorunluluk söz konusu değil. Farklı renkleri bir arada tercih edebilirsiniz.

Son olarak Tekzen mutfak dolapları ile alakalı olarak söylememiz gereken ise özellikle diğer detayların da önemli olduğu. Örneğin dolaplar kadar araya seçmiş olduğunuz fayans da önem kazanacaktır. Bir bütün olacak şekilde seçimler yapmanız gerekiyor. Tekzen içerisinde dolaplara uygun olarak fayans tercihinde de bulunabilirsiniz. Düz renkler daha sade modelleri tercih etmek isteyenlerin seçimi olurken diğer taraftan desenli modeller de bu senenin favorileri arasında yer alıyor. Farklı renklerin ve çini desenli kare karoları da bu sene çok göreceğiz.

Tekzen Mutfak Dolabı Modellerinin Fiyatları Ne Kadar?
Modellere göre fiyatlarda değişiklik yaşanabilir. Üst kısımda incelediğiniz modellerin güncel fiyatlarını sizlere verdiğimiz link üzerinden görebilirsiniz. En doğru sonucu Tekzen mağazalarından ya da online web sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Bu mutfak dolabı modellerini Tekzen Mağazalarından ya da Tekzen resmi sitesi üzerinden kargoyla satın alabilirsiniz. Güncel fiyatları da bu sitede görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ