Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Salon dekorasyonları yapılırken her ne kadar her şeyine dikkat edilse de renk konusunda birçok kişi yanlış kararlar vermekte ve bunun neticesinde de hayal kırıklığına uğramakta cabası. Şimdi sizlere salon dekorasyonuna dayalı renk kombinleri ve gerekli diğer göze çarpan kısımları hakkında bilgiler sunacağız.

1. AYDINLIK: Eğer salonunuz güneş ışıklarını oldukça alan bir alana sahipseniz koyu renkler üzerinde tercihte bulunabilirsiniz. Salonunuz aydınlık olduğundan koyu renkler salonunuzun ihtişamını bozmadan harika bir görünüme kavuşacaktır. Eğer güneş almayan bir salona sahipseniz açık renkler arasında bir seçim yapmaktan başka bir çareniz yoktur demektir. Açık renkler üzerine farklı ufak tefek renk aldatmacası yaparak aynı rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Bu salonunuza gölge hissi verecektir.

2. Salonun Ebatları: Genel olarak geniş ve büyük olan salon dekorasyonlarında kullanılan koyu renkler ve aynı zaman’da var olan renge zıt renklerin kullanımı da salona daha fazla derinlik kazandırabilir. Örnek olarak bir televizyon ünitesi kullanıyorsanız bunu farklı bir renge boyayın, bu sizin veya misafirlerinizin gözlerini yormaması için bir salon dekorasyon taktiğidir. Küçük salonlar için genel olarak önerimiz daha açık tonlara yönelmeniz üzerinedir.

3. Mobilya ve Zemin: Mobilyalarınızın rengi, duvar renginden daha koyu olmalıdır ve aynı zaman’da farklı tonlarda olması ekstra bir güzellik katacaktır. Aynı zaman’da zemin rengine de uyum sağlayacağı üzere aynı renk veya tonlarında olmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ