Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Geçmişten günümüze kadar, demode olmadan gelen asma tavanları birçok alanda kullanmanız mümkün. Evler, ofisler ve hatta artık okullarda bile bu modelleri görür olduk. Dekorasyonunuzun bir parçası haline gelen bu aksesuarlar, özellikle evlerimizin salonlarında sıklıkla kullanılıyor. Birbirinden farklı desen ve modellerden oluşan asma tavanlar, modern çizgileri de bünyesinde de barındırıyor.

Herkesin tarzı farklıdır, bu yüzden de evlerimiz de dekorasyon yaparken bu tasarımlardan faydalanabilirsiniz. Asma tavan gibi birçok aksesuar evimizin tamamlayıcı ürünleridir. En çok salon ve oturma odaların da uygulanan bu tasarım harikası, son yıllarda ürettiği birçok farklı ürün ve detaylarla bütün gözleri üzerine de toplamayı başarmıştır. Evlerimizi döşerken ya da baştan sona dekorasyonunuzu değiştirirken, evin için de bulunan her şeyin bir uyum içinde olması gerekir. Yer döşemesinden, duvar rengine, eşyalardan, aksesuarlara kadar her şey de bütünlük şart.

Her evin kendine göre bir tarzı vardır 
Yapacağınız bütün uygulamalar da doğru adımlar atarak uyumu yakalamak mümkün. Modern tarz da bir ev için işlemeli ve kabartmalı modeller kullanmak son derece yanlış olur. Bu konular hakkında bilginiz yoksa bir tasarımcıdan ya da iç mimari ile uğraşan kişilerden yardım isteyebilir,  fikir alışverişinde bulunarak bilgi alabilirsiniz.

Asma tavanları anlatımlı olarak incelemek için galerideki ilk resme tıklayınız

Modern Asma Tavanlar
Genellikle çerçeve tarzında olan kartonpiyerin yerini artık modern ve şık görünümleriyle asma tavan uygulaması almıştır. Yaptırmış olduğunuz asma tavan, evinizin tavanını doldurarak, az eşya ile bile evinizi ne kadar dolu göstereceğine inanamayacaksınız.  Her şeyin bir modası vardır.  Gelişen teknoloji ile birlikte her gün yeni bir şeyler ortaya çıkıyor,  yeni dekorasyon fikirleri, yeni yeni tasarımlar yapılarak, her sezon değişen trendler ortalığı kasıp kavuruyor. Hal böyle olunca da her geçen gün, herkes yenilik konusun da birbiriyle yarışıyor. Bu yeni trendler takip ederek yeni asma tavan modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaptığınız her dekorasyon sizi ve sizin tarzınızı yansıyacaktır unutmayın.  Büyük ya da küçük bütün salonlar için uygun mutlaka muhteşem fikirler ve asma tavan modelleri vardır. En son trendler de yapılan yeni uygulamalar da doğa resimleri ya da sizin beğeneceğiniz bir modeli, evinizin istediğiniz yerine sabitleyerek LED lambalarla ışıklandırarak farklı bir asma tavan uygulaması yapılmaktadır. Genellikle bulunduğu ortama hareket katarak farklılık yaratmayı hedeflemiştir.

Asma Tavan Seçimi
Salon dekorasyonu yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak üzerinde durdukları mobilyaların yanı sıra ayrıca halı, perde, duvar, zemin ve hatta tavan bölgesinde de oldukça dikkatli bir şekilde dekorasyon aşaması tamamlanmalıdır. Eğer duvarınız, mobilyalarınız, perdeleriniz, zemin ve halınız uyum içerisindeyse geri kalan tek şey sadece asma tavan modelleri arasından bir seçim yapmanızdır. Harika bir salon dekorasyonu kombini yakalamak istiyorsanız sağda solda anlatılan asma tavanların sadece büyük ve geniş alanlarda kullanılabildiği yalanlarından öncelikle sakının. Salonunuzun boyutu ne olursa olsun mutlaka ona göre uyarlanabilen bir asma tavan vardır.

Bunların yanı sıra asma tavanlar kullanılan bölgede basınçlı bir şekilde alanı daralttığı söylenmektedir. Bu tür söylemler ile sakın hayal kırıklığına uğramayın ve hatta böyle bir düşünceniz var ise ve öyle hissediyorsanız, kullanacağınız aynalar sayesinde geniş ve ferah bir salon dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. elif asyali dedi ki:

    Harika modeller salonların görüntüsü tamamen değişiyor.

BİR YORUM YAZ