Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Retro aksesuarları ve eskitme ahşap eşyalarını sevenler için harika bir dekorasyon örneği seçtik.Son derece modern duran aynı zamanda doğal bir şıklık ekleyen ahşap ve beyazın uyumu sizce de mükemmel değil mi? Odalarda retro ve çağdaş dokunuşların birlikte güzel bir karışımı vardır. Beyaz duvarlar mükemmel eski ahşap mobilya parçaları tarafından daha da büyüleyici oluyor. Biz ahşap döşeme ve  beyaz tavan seviyoruz. Yatak odanızda, oturma odanızda bu tarz dokunuşlarla evinize tarz katmak, hiç de fena bir fikir durmuyor. Belki de evinizin havasını tamamen değiştirecek, otantik bir ortam sağlayabileceksiniz. Sizler için seçtiğimiz örnekleri mutlaka inceleyin. Beyaz renklerin masum güzelliğine şahit olun. Beyaz renkler doğru kullanıldığında evlerimiz gelinlikleri olurlar.

Ahşap dekorasyonun olmazsa olmazlarından elbette ki. Özellikle ahşap mobilyalar çok fazla tercih edilebildiği gibi aynı zamanda ahşap dekorasyon malzemeleri de olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ahşap dekoratif ürünler arasında çok fazla alternatif var. Eğer mekanınızı daha şık ve daha alımlı bir hale getirmek istiyorsanız bu ahşap malzemeleri kullanarak daha farklı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Ahşap dekoratif aksesuarlar tarz olarak farklı formlara sahip olabiliyor. Bunlar arasında ahşap malzemelerde en çok kullanılan ve aynı zamanda da en çok beğenilen ürünler genelde retro tarzda olan malzemeler oluyor. Retro tarz denilen şey aslında hem modern çizgileri barındıran hem de aynı zamanda eskiyi çağrıştırıp daha farklı bir hava sunan malzemeleri içeriyor. Retro tarzda olan ahşap aksesuarlar özellikle son birkaç yıldır çok daha popüler bir hal aldı. Şimdi bu aksesuarlara daha ayrıntılı olarak değinelim.

Salonlarda Retro Ahşap Aksesuarlar
Ahşap dekorasyon aksesuarların en çok kullanıldığı yerler genellikle evlerin salonları oluyor. Örneğin sehpalar bu kategoride en çok tercih edilenlerin başında. Özellikle doğal ağaç görünümlü olan retro sehpa modelleri son yıllarda çok fazla popüler bir hal almaya başladı. Bu sehpa modellerinde genel olarak simetrik bir görüntü olmamakla birlikte bir ağacın yatay kesiti alınmış görüntüsü oluyor. Bu şekilde sehpa modellerinde ayak kesimi ise genellikle üç tane ve eğimli olacak şekilde yerleştiriliyor. Ağaç görünümlü sehpa modelleri ahşap renkteki mobilyaların olduğu salonlara çok fazla yakışıyor. Özellikle retro tarzda bir salon mobilyasına sahipseniz bu modeller tam olarak sizin evinize hitap edecektir.

Ahşap Sehpalar: Diğer taraftan ahşap sehpalar da bu kategoride çok fazla tercih edilen şık alternatifler arasında yer alıyor. Bu modeller genelde normal ahşap renginde olabiliyorlar. Bu modellerde genel olarak sehpalar daha yuvarlak hatlara sahip. Kare ya da dikdörtgen gibi köşeli olan sehpa modelleri bu açıdan çok fazla tercih edilmiyor. Edilenler de retro tarza çok uyumlu bir seçim olmuyorlar. Ahşap sehpa modelleri bu yüzden retro tarzda tercih edildiğinde genelde yuvarlak hatlı ve de üç ayaklı olarak üretiliyor. Retro sehpa modellerinde bu tarzın belirgin renk tonları ile daha eğlenceli modeller de ortaya çıkarılabiliyor. Özellikle farklı lokal renklendirmelerde tercih edilen kırmızı, sarı ve de yeşil renkleri retro tarzda şık alternatifler oluyor.

Retro Orta Sehpalar
Retro sehpalar dediğimiz zaman akla gelen bir diğer şey ise orta sehpalar oluyor. Sadece yan sehpalar değil orta sehpalar da evlerimizin vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesi. Özellikle salonlarda ya da oturma odalarında tercih edilen başlıca parçalardan bir tanesi olan bu sehpaları da retro tarzda tercih edebilirsiniz. Ahşap mobilyalara sahip iseniz buna paralel modeller seçmeniz daha isabetli olacaktır. Ahşap retro tarzdaki orta sehpa modellerinde ise genel olarak geniş yüzeyli olan modeller dikkat çekiyor. Geniş olan orta sehpalar oldukça alçak bir uzunluğa sahip. Bu yüzden kullanım kolaylığı sağladıklarından da bahsedebiliriz. Orta sehpalarda metal ile birlikte de kullanım göze çarpıyor. Diğer taraftan eskitme olan orta sehpa modelleri de çok fazla tercih ediliyor. Özellikle sanki eski bir kasa görüntüsü olan sehpalar son dönemlerde aksesuarlar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi.

Retro tarzdaki ahşap aksesuarlar arasında yer alan bir diğer şey ise mumluk gibi küçük aksesuarlar. Özellikle bu tarzda döşenmiş olan evlerinizin salonlarında dekoratif amaçlı ürünler bulundurmak isteriz. Bunun için parlak ya da temadan uzak ürünler seçmek yerine tam tersi olacak şekilde tarza uyum sağlayacak retro parçalar seçmek daha isabetli olacaktır. Retro tarzda bu küçük aksesuarlar arasında ise en fazla tercih edilen mumluklar oluyor. Bunlara şamdan demek de bir alternatif olabilir. Özellikle geniş ve farklı boyutlarda tercih edilen değişik formlardaki şamdan modelleri evlerde ahşap aksesuar olarak tercih edilebilir ve çok şık aynı zamanda da uyumlu bir görüntü oluşabilir. Bu aksesuarlar bütünlüğü sağlaması açısından hep daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Boyanmış Ya Da Eskitme Görüntüsü Verilmiş Aksesuarlar
Ahşap aksesuar denildiği zaman her zaman için ahşap renkte klasik bir aksesuar olmak zorunda da değil elbette. Bunun dışında boyanmış ya da eskitme görüntüsü oluşturulmuş olan parçalar da bu kategoride tercih edilebilir. Bildiğiniz gibi retro dekorasyon tarzında renkler de çok baskın şekilde kullanılmaktadır. Özellikle canlı renkler arasında bazıları çok daha popülerdir. Sarı, yeşil ya da kırmızı tonları bu renkler arasında yer alıyor. Bu renkleri ahşap ile birlikte kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak daha renkli bir alternatif isteyenler için bu iyi bir seçim olacaktır. Ancak tercihinizi sadece bu renkli aksesuarlardan yana da kullanabilirsiniz. Örneğin biraz önce bahsetmiş olduğumuz sehpalar renkli olarak tercih edilebilir. Tek bir renk kullanılabileceği gibi aynı zamanda bu renkler arasında farklı alternatifler bir arada da tercih edilebilir.

Renkli ve eskitme efekti verilmiş olan aksesuarlar da retro tarza dahil olan ve çok şık alternatifler sunan parçalar arasında yer alıyor. Örneğin açık mavi renk bu açıdan kullanılabilir. Retro tarzda mavi tonları da yer almaktadır. Mavi tonlarında boyayacağınız bir sehpa ya da bir dresuarı kuruduktan sonra zımpara yardımı ile eski formuna sokabilirsiniz. Özellikle bunu birkaç kat şekilde yapacak olursanız çok şık ve dekoratif bir ürün elde etmiş olacaksınız. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz parçalar birçoğu kendi imkanlarınız dahilinde de elde edebileceğiniz ürünler. Özellikle dönüşüm olacak şekilde farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da daha farklı tarzdaki bir aksesuarı siz kendi elleriniz ile retro tarza çevirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ