Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Ev dekorasyonun’da zemin ve duvar dekorları dışında dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktalardan biride tavanlardır. Dekorasyon kararı alındığında genellikle evlerimizin tavanları es geçilmektedir, fakat tavan dekorasyonu odanın ve evin belirli bir bölümünü bütünleyen önemli bir kısımdır. Odalarınıza uygulayacağınız asma tavan modelleri ile evinizin havasını değiştirerek zengin gösterebilirsiniz.

Dünya’da ve ülkemiz’de Osmanlı mimari dekorlarına ve figürlerine büyük bir hayranlık beslenildiğinin farkındayız. Asırlardır modası hiç eskimeyen ve tarz sahibi kişiler tarafından evinin her dekorunda uyguladığı Osmanlı mimarisini asma tavan dekoruna taşındığını son yıllarda görmekteyiz. Osmanlı asma tavan modellerini günümüz televizyon kanalında ” Muhteşem Yüzyıl ” adlı dizinin çekimlerinde gözümüze yansıyan sarayın tavanlarında bu motiflere rastlamam mümkün. Aynı zaman’da Camilerde de bu asma tavan motiflerine rastlanmaktadır.

Osmanlı asma tavan modelleri arasında karar aşamasındaysanız, size önerimiz bir odanıza Osmanlı figürü taşıyan asma tavan modelini uygulayın. Beğeneceğiniz’den şüphemiz yok, fakat tarzınız doğrultusunda beğenmeyebilirsiniz’de bu size kalmış bir seçenek. Beğenmeniz durumun’da salon’dan yatak odanıza, yatak odanızdan oturma odalarınıza kadar uygulayabileceğiniz Osmanlı asma tavan modellerini, ayrıca tarihi hamam görüntüsünü gözünüzde canladırarak, banyonuzda da bu asma tavan modelini kullanarak harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ