Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Ev dekorasyonunda birbirlerine benzer noktalara sahip olan mutfak ve banyo bölümleri, dekorasyon aşamasında oldukça zorluk çıkaran birkaç takım unsur teşkil etmektedir. Yer zemininden tutun duvar dekorasyonuna birçok alanda ferahlık ve modernliği ön plana çıkaran dekorasyonların içerisinde en çok kararsız kalınan nokta renk seçimidir. Mutfak veya banyo dekorasyonunda renk uyumluluğu üzerine tıkanan veya kararsız kalan kişiler birçok kanyak araştırarak fikir sahibi olmaktadırlar.

Mutfak Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalıdır?

Mutfaklar özellikle’de ev hanımlarının günlük yaşamlarında çoğu zamanını geçirdiği bir bölüm olduğundan renk seçimi konusunda enerjik renkler üzerinde tercih yapılmalıdır. Mutfakta sürekli çalışmak için bulunduğumuz varsayılırsa eğer, dinlendirici renklerden çok hareketli bir alan olduğu için canlı renkler kullanılmalıdır. Örnek olarak bu senenin de popüler renkleri olan turuncu, yeşil ve kırmızı tonları mutfak için ideal renkler arasındadır.

Banyo Dekorasyonu İçin Hangi Renkler Kullanılmalıdır?

Evin bu bölümünde ise, mutfak bölgesine nazaran daha dinlendirici ve rahatlatıcı bir ortam olabilmesi için bu renkler kullanılmalıdır. Genelde evin en küçük alanları olarak bilinen banyolarda ferahlık ve rahatlık üzerine kurulan konseptler kullanılmalıdır. Renk seçeneği olarak ta krem, kirli veya kırık beyaz tonları banyo dekorasyonu için ideal renk seçimi olacaktır. Tek bir renk üzerinden dekorasyon uygulamak istiyorsanız ikinci renk önerimiz ise mavi, açık mavi veya turkuaz tonları arasında bir seçim yapmanız halinde güzel bir banyoya sahip olabilirsiniz. Mutfak ve banyo için en ideal renklerin bulunduğu örneklere aşağıda bulunan galeriden göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ