Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Modern Teras Dekorasyonu

Vaktinizi geçirdiğiniz teraslarınızın da şık olması tamamen sizin elinizde olacaktır. Teraslarınızı ister şık isterseniz daha modern bir havaya sokabilirsiniz. Yapacağınız basit el dokunuşlarıyla kendinize harika bir teras yaratmanız mümkün olacak. Yaz aylarında olsun sonbahar aylarında bile terasınızda çayınızı keyifle yudumlamaya başlayabilirsiniz. Teraslarda sevdiklerinizle güzel zaman geçirmek için harika bir ambiyans yaratabilirsiniz. Yapacağınız dekorasyon sırasında önemli olan kendinizi sınırlamamanızdır. Hayal dünyanızda canlandırmış olduğunuz her şeyin açığa çıkmasını sağlayacak güzel dokunuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Terasınızı, sürekli kullanabileceğiniz bir ortama dönüştürebilirsiniz. Sıcak yaz aylarında evde durmaktan sıkıldıysanız, hemen terasınıza çıkarak keyifli zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Modern teras dekorasyonu için yapabileceğiniz püf noktaları..

Modern Teras Dekorasyonu İçin Çiçek Kullanın

Terasların olmazsa olmazlarından birisi de bolca çiçek kullanmanız olacaktır. Bu sayede çiçeklerle terasınızı daha da sevimli bir ortama dönüştürmeniz kolay olacak. Çünkü teras, açık hava ortamında olduğu için bu gibi yerlerde yapay çiçekler kullanmak çok güzel durmayacaktır. Bu yüzden teraslarınızda mutlaka canlı çiçek bulundurmaya özen gösterin. İstediğiniz renge sahip olan çiçekleri bulundurarak teraslarınızda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çiçekleri kullanırken de saksıları bir dekorasyon objesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Meyveleri bile paletten saksıya dönüştürmeniz mümkün olacak. Saksılarınızı kendiniz istediğiniz renge boyayarak ortamda harika bir görüntünün açığa çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu çalışmalar neticesinde maliyetten kurtulmuş olursunuz. Bitkileri daha çok uzun yapraklı şekilde seçmeniz daha fazla hava katmaya yardımcı olacaktır. Modern teras yaratmanız son derece kolay olur.

şık teras dekorasyonları

şık teras dekorasyonları

Mumları Kullanın

Özellikle hava karardığında terasınızda kullandığınız farklı özelliklere sahip mumlarla harika görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ortamınızın oldukça romantik şekilde görülmesini sağlamış olursunuz. Teras ve balkon aydınlatmalarında muma çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Özellikle rüzgarlı havaları düşünerek daha çok cam fanusları tercih edebilirsiniz. Bu mumları birbirine yakın konuma getirerek son derece şık şekilde görülmesini sağlamış olursunuz. Harika teras dekorasyonu ile sizlerde ortamlarınızı şık bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Havalı Minder ve Yastıklar

Terasınızın bir bölümünü oturmak için ideal şekle sokmak istiyorsanız bu yola başvurabilirsiniz. Oldukça güzel ve şık bir hale dönüşecektir. İstediğiniz renkte ki minder ve yastıkları kullanabilirsiniz. Fakat rengin daha çok canlı olmasına dikkat edin. Evinizin çatısında terasınız olduğu için çok şanslısınız. Bu yüzden bunu bir fırsata dönüştürerek el atmanız gerekiyor. Terasınızın huzurlu ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olması için harika bir ambiyans yaratmanız gerekiyor.

Yaz Teras Dekoru

Yaz Teras Dekoru

Led Lamba Kullanımı

Teras dekorasyonu fikirleri arasında led lamba kullanımı da yer alıyor. Led lamba kullanarak terasınızın dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü terasınız da kullanacağınız led ışıkların daha bir farklılık kazandırmaya yardımcı olacağını söylememiz lazım. Tabure ya da alçak bir masanın etrafını saracak led ışıklar harika görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır. Üstelik terasınızı düzene sokarken de çok fazla bütçenizi sarsmanıza gerek kalmayacak. Makul fiyatlarla bile çok güzel şekilde teras tasarlamanız mümkün hale dönüşmeye başlayacak. Led ışıklarınızı hangi renkte istiyor olursanız olun terasınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Terasınız da öncellikle kullanmanız gereken led ışık rengine baktığımız zaman ise mavi olduğunu söylememiz gerekiyor. Mavi renkte ki led ışıklarıyla terasınızın görüntüsünü değiştirmeniz mümkün olacak. Terasınızda kullanacağınız aydınlatma, mekanınızın daha geniş görülmesine yardımcı olacaktır.

Terasınızda istersenizde ufak aksesuar kullanabilirsiniz. Şık kül tablaları, terasınızda ki masanızda kullanabilirsiniz. Bu sayede gelen misafirleriniz için de her şeyi a’dan z’ye düşünmüş olmaya başlayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ