Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Küçük yemek odası için dekorasyon ipuçlarını mı arıyorsanız ? Endişeye gerek yok! Sizin  küçük yemek odası dekorasyonunu bu hileler ile evinizin odak noktası haline getirecek 10 ipucu .

1. Aynalar

Aynalar mekan algısını artırmak ve daha geniş göstermek ile ilgili büyük görevleri vardır. Eğer ayna ile tüm duvarı kaplamak isterseniz ve aynalı duvarın için tablo eklemek isterseniz özellikle sonuç muhteşem olacaktır. Sizin 4 kişilik yemek masası  aniden 8 kişilik bir tablo gibi görünecektir.

2. Düşük Yükseklikte Mobilyalar

Sizin yemek alanı için düşük yüksekliği olan sandalye seçin. Düşük Yükseklik Mobilya tarzı yüksek, bir boşluk bırakacak gerçekten görsel alanı engelleme yerine daha havadar hissetmenize yardımcı olacaktır. Alternatif sandalye bir mütevazı bir masa yemek odasında yerden tasarruf için bir başka mükemmel bir ipuçudur.

3. Küçük Mobilya

Sandalyeler daha fazla alan için seçilmiş olmalı. Kolsuz sandalyeler küçük bir yemek alanında en iyi performansı verir.

4. Masa Şekli

Küçük yemek odaları için, aşırı kalabalık  alan havası vermemek için oval masa seçimi yapabilirsiniz. Hedeflenen trafik alanı etrafında akabilir şekilde olması gerekir. Yuvarlak masa küçük mekanlar için daha ideal olabilir.

5. Avize

Avizeler bir yemek odasını daha lüks ve zarif görünmesini sağlar. Eğer bir avize veya yemek masa üstüne inan kolye ışık tercih ederseniz daha etkili bir görünüm olacaktır.En iyi boyutun ne olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Çok büyük ya da kalın bir avize alana hakim olur ve dengesiz görünüm oluşturur.Siz büyük ya da küçük bir avize seçmemelisiniz, seçtiğiniz bir avizenin  çapı odanın büyüklüğü  ile orantılı olmalıdır.

6. İşlevsellik

Küçük bir yemek alanı dekorasyonu için alanın kullanımını maksimize etmek önemlidir. Büyük eve uyacak ya da partiler ve tatil için yemek alanı genişletmek için bir uzantısı olan açılır kapanır masa seçin.

7. Τransparan

Akrilik, cam masalara kısa sandalyeler, şeffaf mobilya parçaları şüphesiz iç mekanlara büyük ve parlak görünüm ekler.

8.  Renk Seçimleri

Açık renkler ve beyazlar koyu renklerden çok daha iyi bir şekilde tamamen doğal ışığı yansıtır. Küçük Odalar açık renklere boyanacak ama bir koyu renklerin sevgilisi iseniz, bazı canlı aksesuarlar ekleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca monokromatik renkler kullanın. Bir alanda inanan içine yakın renkleri kullanmak gerçekten odaya daha geniş etkisi verir.

Bunlarda ilginizi çekebilir; küçük mekanlar için en iyi masalar 2015

9. Tüm doğal Aydınlatma

Küçük bir alanda çalışırken, doğal aydınlatma olması kritik bir parçadır. Seçtiğiniz perde malzemesi gün süresince ışığın içeri girmesine izin verecek şekilde olmalı.Oda aşık alır  ve havadar olmalı.

10. İskandinav tarzı gidebilirsiniz

Sadelik, küçük bir boşluk ekler. İskandinav tasarımı denge ve basitlik veren dekorasyonu ile dünyada tanınır.Odanın gerçekten büyük ve parlak hissettirmesi için doğal bileşenler, hafif renkler ve düz çizgiler kullanın.

kucuk yemek odalari icin ev dekoru

Aşağıdaki galeride küçük yemek odaları, küçük yemek alanları için resimli dekorasyon fikirlerine göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ