Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Banyolar sadece ihtiyaç doğrultusunda kullanılan yerler olsa da evler söz konusu olduğu zaman her yerin dekorasyonu önemli bir değer kazanıyor. Sonuç olarak zevk sahibi bir insanın evinin banyosu da bir tarza ve şıklığa sahip olmalıdır. Özellikle ev ile bütün bir dekoratif şıklık elde edilmesi ve aynı zamanda orada geçirilen vakti de görmezden gelmemek adına banyo dekorasyonuna da önem vermek gerekiyor. Banyo dekorasyonu denildiğinde akla birkaç parça gelse de aslında hiç de az sayılmayacak bir dekorasyon çeşitliliği söz konusu. Geniş banyolarda alternatif daha çokken daha küçük banyolar için alternatifler biraz daha az oluyor. Özellikle küçük banyoların dekorasyonu ve eşyaları yerleştirme çoğu zaman problem olabiliyor. Şimdi sizlerle küçük banyolarda şıklığı nasıl yakalayacağımızı ve ne şekilde yerleştirme yapacağımızı değerlendirelim.

Öncelikle ilk olarak lavabo bölümünden bahsetmek gerekiyor. Bir banyonun olmazsa olmaz parçalarından olan lavabolarda çok fazla alternatif olabiliyor. Renkler, desenler, modeller o kadar fazla ki çeşitler arasından seçim yapmak da bir o kadar zor. Ancak küçük banyolar söz konusu olduğu zaman bu seçimler biraz daha kısıtlı bir dereceye iniyor. Zira küçük bir banyo için her lavabo seti tercih edilemez ya da edilmemelidir. İlk önce ebat olarak fazla büyük olmayan bir lavabo seti seçmek gerekiyor. Lavaboların altında bulunan dolaplı bölmeler sizin için bir artı olacaktır. Eğer banyonuz bir boy dolabı koyamayacak kadar küçük ise deterjan gibi malzemelerinizi bu kısma yerleştirebilirsiniz. Aynı şekilde rafları ve kapaklı bölmeleri de bulunan bir ayna da işinizi görecektir. Düz bir ayna tercih etmektense bu şekilde aynalar daha kullanışlı olabilir.

Lavabo Seti
Lavabo seti tercihi yaparken en şık alternatifler göze çarpacaktır. Ancak bu alternatifler arasında özellikle geniş ve heybetli duran modeller size hitap etmez. Kalın hatlı, desenli ya da göz alıcı herhangi bir detayı olan modeller size hitap etmez. Bunun yerine daha minimal tarzda olan ve daha sade, daha düz olan modellere gitmelisiniz. Kısaca özetlemek gerekirse klasik ya da özellikle avangart değil daha çok modern tarzdaki ürünleri tercih etmelisiniz. Renk olarak aydınlık renkler daha iyi bir alternatif olabilir. Ancak bundan da önemlisi düz renkler tercih etmek olacaktır.

Küçük Banyolarda Dekorasyon
Küçük bir banyoda dekoratif aksesuarları kullanmak biraz zor olabilir. Bu yüzden sizin tercihiniz özellikle daha çok zorunlu bulunan ürünleri dekoratif seçmekten yana olmalıdır. Örneğin bir çiçeğe ya da yerde duracak bir vazoya küçük bir banyoda yer veremezsiniz. Ancak bunun yerine daha farklı bir tasarıma sahip olan bir lavabo tercihinde bulunabilirsiniz. Ya da duş bölümünde bir detaya yer verebilirsiniz. Mesela şu sıralar banyolarda ahşap çubuk şeklinde olan detaylar çok fazla tercih ediliyor. Siz de bu şekilde bir duş tercihinde bulunabilirsiniz. Bu gibi detaylar küçük ya da büyük alan fark etmeksizin şık bir görüntü verecektir.

Küçük banyolarda dekoratif aksesuar kullanmak zor olduğu için bunun yerine daha farklı olarak fayanslarınızda şık tercihler yapabilirsiniz. Çok farklı formlarda, desenlerde ve renklerde fayans alternatifleriniz olacaktır. Özellikle daha aydınlık ancak içerisinde dekor ve bordürler de bulunan fayansları tercih edebilirsiniz. Ancak sadelikten uzak kalmamanız son derece önemli. Yoğun desenler ile kaplı olan bir banyo ya da koyu renkli fayansların tercih edildiği bir banyo da şık ve dekoratif algısından uzak kalacaktır. Düz hatların ağırlıkta ve detayların hafif şekilde belirlendiği fayans modelleri bu şekilde küçük banyolara daha fazla yakışacaktır.

Küçük banyo dekorasyon fikirleri
Kare görüntüleri eksikliğini telafi etmek için depolama alanlarını ve akıllı çözümleri birleştirin. Hatta evin küçük odasını bu büyük dekorasyon fikirleri ile bir spa gibi huzur verecek ve terlemek için kullanabilecek bakım alanı hazırlayabilirsiniz.

Hafif ve İnce
Aplikler ile çevrili  yalın bir , zarif ayaklı lavabo mütevazı bir banyoyu daha geniş hissettiriyor. Düzenlenmiş bir ecza dolabı üzerinde bağlantısız gibi görünün tablo fonksiyonları kullanabilirsiniz.

Lavabo
Bir lavabo havzası altında sıkışmış, lavabo ile aynı renk ince bir su borusu hattı ve hazır lavabo standı çok dar ve küçük banyolar için kurtarıcı olabilir.

Araçlar yansıtan ayna
Sedef fayans ve sık sık ihtiyacı olan odanın etrafında  dekoratif bir ayna etkisi sınırlı ışığı banyoya daha şık dağıtır.

Depolama Rafları 
Düzgünce hasır gibi  şık raflar kullanarak banyo eşyalarınızı, havlu ve tuvalet kağıdı gibi gerekli şeyleri saklayabilirsiniz.Özellikle hiç bir dolabı olmayan banyolar için yararlı bir strateji.Açık bir lavabonun altında güzel bir sepette, banyo çamaşırlarının bir banyo çamaşır odası için engel olmaz.

Diğer banyo dekorasyonlanlarına bakın; Banyonuzu daha lüks ve şık göstermenin 9 yolu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ