Banyolarımız biz insanların fiziksel ve mental olarak dinlendiğimiz yatak odası dışında en çok kullandığımız odalardır. Banyolar bazı evlerde büyük boyutlarda olurken bazı evlerde ise küçük boyutlara sahiptir. Küçük banyo boyutları insanları rahatlatmanın aksine daraltmaktadır. Bu nedenle küçük banyoları bazı dekoratif işlem ve hareketlerle daha büyük ve ferah haline getirebiliriz. Böylece küçük banyolar daha geniş ve ferah görünerek bizi daraltmanın ve boğmanın aksine huzur dolu olup bizi rahatlatacaktır.

Sizlerde küçük boyutlu banyolara sahipseniz eğer şu dekoratif işlemlerle banyonuzu daha geniş ve ferah haline getirebilirsiniz. İlk olarak odanın büyük ve küçük görünmesinde renklerin ayrı bir rolü bulunmaktadır. Renklerden açık tonlu olanlar odaları daha ferah ve geniş göstermektedir. Bu nedenle banyolarınızda sıklıkla beyaz, açık mavi, açık pembe  gibi renklere yer vererek istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Bunun dışında bir diğer önemli faktör ise aydınlatmadır. Aydınlatmalar yeterli seviyede olmadığı takdirde oda dekorasyonu olumsuz etkilenir ve küçük ve boğuk bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle odalarınızda yeterli seviyede aydınlatmalara yer vererek büyük ve geniş huzur ve ferah dolu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Küçük banyolarınızı dekore ederken fayans seçiminde de oldukça dikkatli bir şekilde hareket etmelisiniz. Fayans modeli seçerken fayans karelerinin oldukça büyük olmasına özen gösteriniz. Bunun yanı sıra fayans renklerinizi olabildiğince açık renk olmalı ve parlak bir yüzeyi bulunmaktadır. Daha sonra odaları daha geniş ve ferah gösterebilmenin yollarından birisi ise ayna kullanımıdır. Orta boyutlu bir ayna modeli banyolarınıza derin bir hava katacaktır.

Son olarak ise banyolarınızda fonksiyonel eşyalara yer vermelisiniz. Fonksiyonel eşyalar her odada işe yaramaktadır. Nitekim banyolarınız banyo dolapları oldukça değerli bir görevi bulunmaktadır. Banyolar gibi çok karışık olan odalardaki eşyaları belirli bir sıra ve şekil ile dolaplarınıza depolayabilirsiniz. Böylece ortalıkta görünen gereksiz eşyalarız ortadan kalktığı için daha ferah bir görünüm oluştuğu gibi gözünüzde rahatlayacaktır. Banyo dolaplarınızda da banyo dekorasyonu ve duvar rengine uyumlu bir renk seçmelisiniz.

Şimdi ise küçük banyoları daha büyük gösteren dekoratif işlem ve ipuçlarının uygulandığı banyo dekorasyonlarını inceleyeceğiz.

2017 2018 Küçük banyo Dekorasyonları

Küçük banyo Modelleri

Küçük banyolar

Küçük banyo dekorasyonları

2017 2018 Küçük banyo modelleri

2017 2018 Küçük dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ