Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Avizeler, geçmişten günümüze mekanlarımızı aydınlatmamızı sağlayan ve bu bağlamda sıklıkla kullandığımız ev eşyalarından biri olmuştur. Bunun yanında saray, konak, köşk gibi yerlerde bulunan şatafatlı dekorasyonu tamamlayan bir parça olarak da zihinlerimizde yer etmiştir. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak mum, kandil ve günümüzde elektrik ile evlerimizin aydınlatılmasında da büyük rol oynamıştır. Bunun yanında günümüzde led aydınlatma, gibi yeni teknolojiler ile hem tasarruflu hem de etkin sonuçlar almamız mümkün hale gelmiştir.

1955 yılında Koç Holding’e bağlı olarak faaliyete başlayan Koçtaş, 1996 yılından itibaren önce İzmir’de, 2000’li yılların başından itibaren ise İstanbul ve diğer şehirlerde perakende ev geliştirme mağazacılığına başladı. Bu kapsamda, bünyesinde ev eşyaları, mobilya, ev aksesuarları, yapı malzemeleri, bahçe mobilyaları ve ev ile ilgili her türlü malzeme satılmaktadır. Bu doğrultuda, Koçtaş’ta birçok avize modellerine rastlamak mümkün. Geniş yelpazesi ve her türden ihtiyaca cevap veren modelleri ile sizleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bu yazımda, Koçtaş’ta bulunan çeşitli avize modellerini ele alacağım. Bu modellerden birkaç örneği sizlerle paylaşıyorum.

Koçtaş Avize Modelleri 2017

Avize alırken dikkat etmemiz gereken hususlar

  • Avize alırken öncelikle dikkat etmemiz gereken husus, avizenin kaplamaları ve metal kısmıdır. Bu kısımların çelik ve paslanmaz yapıda olması gerekmektedir. Aksi takdirde silinmeye bağlı olarak zamanla paslanma gerçekleşir. Bu durum da avizelerimizin uzun ömürlü bir kullanım sağlanamamasına sebep olur.
  • Avize, işlemeli veya aksesuarlı bir model ise, bu parçaların üzerine sağlam bir şekilde tespitlendirildiğinden (sabitlendiğinden) emin olun. Aksi takdirde ampulün sıcaklığına bağlı olarak bu parçalar düşebilmekte ve avizeyi kullanışsız hale getirebilmektedir.
  • Garanti belgesinin kapsamına ve içerdiği koşullara dikkat etmekte de fayda var. Bu sayede avizenizi uzun yılar boyunca daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Garanti belgesindeki hususların geçerli hale gelebilmesi için bir önemli şart da alışverişinizi fatura ile belgelendirmiş olmanızdır. Bu bağlamda faturanızı muhakkak almayı ve gereken süre boyunca da muhafaza etmeyi unutmayın.
  • Tercihinizi taşlı bir modelden yana kullandıysanız, kristal taşlarınızın asfor özellikli denen birinci sınıf olanlardan seçmeye dikkat edin. Aksi takdirde taşlar ışığı istenildiği şekilde yansıtmayacak ya da taş kesimi istenildiği çizgilerden oluşmayacaktır. Bunun yanında çabuk bir şekilde sararma ya da renk değiştirme gibi olumsuzlukları da beraberinde getirecektir.
  • Avize alırken dikkat etmeniz gereken son husus da, kullanacağınız mekanın büyüklüğü ve o mekanı aydınlatma gereksiniminin ne kadar olduğudur. Daha açık avizeler, daha çok ışık istenen geniş mekanlar için ideal bir tercih olabilir. Küçük mekanlar ve daha az ışık istenen yerler için ise koyu renk kaplı ya da çok kollu bir avize daha doğru bir tercih olacaktır.

Bu hususlar göz önüne alındığı takdirde, zevkinize uygun ve dekorasyonunuzu tamamlayan avizeleri uzun ömürlü olarak kullanmanızın önünde bir engel olmayacaktır. Dikkat etmemiz gereken hususları da incelediğimize göre, işin daha zevkli kısmına geçmek istiyorum. Bu bölümde birbirinden şık ve kullanışlı bazı modelleri inceleyeceğim. Her biri kendi kategorisinde şık ve farklı tasarımlara sahip olan tasarımlara bir göz atalım.

Koçtaş Avize Modelleri Fiyatları
Güncel fiyatlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu modelleri Koçtaş mağazalarından satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ