Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kitapseverlerin kitaplarını evde saklayacağı, düzenleyeceği özel bir alana ihtiyaç duyarlar. Eğer tipik bir kitap kurdu iseniz resimlerle paylaştığımız kitaplıklar tam size göre olacak. Üstelik bu kitaplıkları kendiniz de yapabilirsiniz. Açık kitap rafları düşük bütçelerle yapılabilir. İhtiyacınız olan tek şey ağaç malzemeler ve basit aletler olacaktır. Yaratıcı ve eğlenceli fikirleri beğenirseniz, bu kitaplık modellerini kendiniz yapın. Hazır kitap rafları pahalı olabiliyor ve bunları kendiniz yaparak tasarrufta bulunabilirsiniz. Eski mobilyalarınızdan, halat ipler, kaykay tahtaları kullanabileceğiniz malzemelerden sadece birkaç tanesidir. Eski kasalarınız varsa bunlarla oturma odasına, çocuk veya genç odasına kitaplık yapmak için kullanabilirsiniz. Bu rafları duvar kağıtlarınızla dekore ettiğinizde, boyadığınızda veya cila ile parlattığınızda odanızdaki değişimi fark edebileceksiniz. Şimdi aşağıdaki kitaplık örneklerini inceleyerek odanızın dekoruna uygun olanı seçip işe koyulalım. Kendi yaptığınız her zaman hazır aldığınızdan daha güzeldir. Çünkü sizin tasarladığınız bir eşya her zaman daha değerlidir.

DİY Kitaplık Modelleri Resim Galerisi

Tahta Sandıklardan Duvar Rafı

Evde kendiniz yapabileceğiniz raflı kitaplık modelleri

Kitap okumayı seven okuyucular için diy raflı kitaplık tasarımları seçtik, evinizde geniş kitaplık modelleri ile harika tasarımları sizde yapabilirsiniz. Neyse ki, depolamak ve en sevdiğiniz kitaplıkları görüntülemek için evinizde bütün bir kütüphane oluşturmak gerekmez. DIY Kütüphaneler ve hatta sınırlı bir alana sığacak şekilde fikirlerden raflar dan bolca bol vardır. Biraz yaratıcılık ve bilek gücü kullanarak, herkes gururla, bir kitap koleksiyonu göstermek için büyük ya da küçük DIY  kitaplıklardan yapabilir.

Tahta Sandıklardan Raf Yapımı

Nakliye için kullanılan tahta sandık ve kasalar DIY kitaplık yapımının birincil yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Eğer bildiğiniz bir yerde tahta sandık ve kasalardan varsa evinizde duvar rafı yaparak değerlendirebilirsiniz.

 

 

Asma Halat Raf
Halat mükemmel ve çok amaçlı bir tekne malzemesidir, bu merdiven korkulukları, abajurlar, ve hatta kitap rafları için kullanabileceğiniz harika bir malzemedir. Düğümlü sağlam bir ip herhangi bir odaya çekicilik katıyor bir raf asmak için harika bir fikir.

Boru Montaj Kitaplık
Tahtalar ve siyah tesisat boruları ile Montajlı, bu kitaplık modelini sizde yapabilirsiniz.Hem de endüstriyel bir stil elde edeceksiniz.

Merdiven Raf
Eskiden kullanılan hantal ahşap merdivenler bugünün hafif alüminyum ve fiberglas sürümleri ile değiştirilmelidir. Bir ahşap Merdiven duvara yanlara doğru monte edilerek bir kitaplık olarak ikinci bir hayat verebilir.

Büyük Piyano Kitaplık
Duvara bir kupa gibi asılı, bu piyano sağlam, düzgün bir şekilde monte edilip harika bir kitap raf ünitesi olarak kullanılabilir. Muhtemelen bir müzik odası veya çalışma odası için daha uygundur.

 

Esnek Kitaplık
Yine esnek ipler ve tahtalar ile duvar rafı çalışmaları yapabilirsiniz. Evinizde herhangi bir yer için mükemmel bir uyum yaratmak için bu tahta blokları kullanabilirsiniz. Eviniz için modern bir raf projesi .Tahtalar da ki delikler aynı hizada dikkatli delinmeli.

Koltuk Değnekleri Raf
Bazı DIY projeler sürprizler yaratabilir, ahşap koltuk değnekleri ya da bir ahşap A-çerçevesi merdiven ile herhangi bir ev geliştirme mağazalarında veya keresteden hazır raf panoları ilavesi ile rustik bir havadar kitaplık yapabilirsiniz.

Evinizde biraz yenilik ve sıfırdan bir şey üretmenin keyfini yaşayın. Kendi kitaplıklarınızı kendiniz tasarlayın. Artık eşya almak ve paralarınızı havaya saçmak zorunda değilsiniz. Yaratıcılığınıza ve marifetlerinize güvenin ve kendi kitaplığınızı kendiniz yapın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ