Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

İKEA Kanepe Modelleri

İkea, 1945 yılında İsveç’te satış hayatına başlamıştır. O günden günümüze kadar 43 ülkede 235 mağaza açarak uluslararası bir firma haline gelmiştir. Ev dekorasyonu ve tekstili alanında faaliyet gösteren İkea, bu konuda müşterilerine oldukça da geniş bir yelpaze sunuyor. Zevkli tasarımları uygun fiyatlar ile sunması ile de kendisinden alışveriş yapanlara şıklığı bütçe dostu bir şekilde sunmayı vaat ediyor. Bu yüzden diyebilirim ki, evinizi iğneden ipliğe üstelik de çok uygun fiyatlara İkea’dan döşemeniz mümkün.

Kanepeler, ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarından biridir. Sadece evdeki yaşam alanlarımız olan salon ya da oturma odası gibi odalarda değil yatak odasında hatta bazen mutfakta kullandığımız bir mobilyadır. Ev içerisinde çok kullandığımız bir parça olmasının yanında, bulunduğu odanın tarzını yansıtan en önemli eşyalardan biri olduğu kanepe seçimi de bu bağlamda büyük önem taşımaktadır. Kanepe seçimi yaparken, zevkimizi yansıtması kadar, rahat olması ve kullanışlılığı da bizler için çok önemli hususlar olarak karşımıza çıkıyor.

İkea Kanepe Modelleri

Yukarıda yer alan resim galerisinde paylaştığımız IKEA ürünlerini http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/kanepeler.aspx adresi üzerinden satın alabilir ve güncel fiyat bilgilerini IKEA resmi sitesinden edinebilirsiniz. Bu ürünleri IKEA mağazalarından da satın alabilirsiniz.

İkea da bu sezon, bu arayışların tamamına cevap veren geniş bir koleksiyon hazırlamış. İhtiyacınıza, tarzınıza ve bütçenize göre bir seçenek bulmamanız çok olası gözükmüyor. Bu yazıda, İkea’da bulunan sezonun en gözde kanepe modellerinden bazılarını ele alacağım. Ancak modelleri incelemeden önce, kanepe alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar üzerinde durmakta fayda görüyorum.

Bu hususları sizinle paylaşıyoruz.

İşte bu önemli hususlar

  • Bir kanepeyi incelerken, öncelikli olarak dış görünüşünden daha ziyade iskeletine, süngerine ve kumaş kalitesine bakmak gerekmektedir. Sağlam yapısı olan bir kanepe, hem uzun ömürlü olur hem de ortopedik sağlımızı korumamıza da yardımcı olur.
  • Yaylı bir kanepe tercih edecekseniz, ara dolgularının kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Süngerli kanepe tercihinizde ise, uzun ömürlü olmalarını istiyorsanız, tercihinizi sert süngerli modellerden yana kullanmanızda fayda görüyorum.
  • Kanepenizi seçerken, koyacağınız mekanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Daha işlevsel bir kullanım için, kanepenizin ebatlarının koyacağınız oda ile uyumlu olması gerekmektedir. Örenin köşe takımları, küçük metrekareye sahip odaların daha işlevsel bir şekilde kullanılmasını sağlar.
  • Kanepenizi kullanma amacınıza göre de seçmeniz gereken modeller değişiklik gösterebilir. Örneğin yatak olarak kullanacaksanız devirmeli modeller sizin için daha uygunken, sandık hacminin büyük olması sizin için daha büyük bir önem teşkil ediyorsa makaslı açılır kanepeler sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.
  • Kumaş tercihiniz de kanepenizin kullanışlılığı açısından da önemli bir rol oynamaktadır. Kumaş tercihlerimizi genelde zevkimize uygun, gözümüze hoş gelen seçenekler arasından yapmaya çalışırız. Ancak bunun yanında kumaşın kolay silinebilir olması da göz önünde bulundurulması gereken hususlardan. Aksi takdirde beğenerek aldığımız o kanepeyi kullanmak bir eziyet haline gelebilir.

Bu hususlar göz önüne alındığı takdirde, keyifli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacağınızdan şüpheniz olmasın. İkea da bu sezon, 71 yıllık tecrübesi ile kalitesinden şüphe edilemeyecek bir şekilde geniş yelpazeli bir koleksiyon sunuyor bizlere. Bu kadar bahsettikten sonra, biraz da koleksiyonun öne çıkan parçalarına göz atalım birlikte,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ