Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yaşadığımız veya uzun vakit geçirdiğimiz alanları dekore ederken tercih edilebilecek birçok dekorasyon fikirleri bulunmaktadır. Tarzımız ya da zevkimiz ne olursa olsun her şeyin ana malzemesi ahşaptır. Ahşap malzemeler zevklere göre renklendirilerek de kullanılabilir ki bu durum son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Büyüklerden kalan değerli eşyalar yeniden kullanılmak üzere çeşitli renklerde boyanabilmektedir. Hiç boya dokundurulmadan sade görünümde dahi görenlerin dikkatini üzerinde toplamaktadır. Ahşabın sade görünümü doğayı da çağrıştırması dolayısıyla insana huzur vermektedir. Doğada bulunan doğal görünümü evlerinize veya ofislerinize taşıyabilir, sıkıcı görünümden uzaklaşıp huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ahşap Dekorasyon Fikirleri Galerisi

Ahşap dekorasyon evin hemen her yerinde çok rahat bir şekilde kullanılabilir
Kimi insanlar çalışma odalarında ahşap dekorasyonu tercih ederken kimisi ise oturma odasının herhangi bir bölümünde veya koltuklarının kenarlarında da kullanabilirler. Salonun okuma köşelerinde de huzurlu bir ortam oluşturabilmek için kitaplık veya koltuklar ahşap stilde oluşturulabilir. Ahşap olarak dekore edilen mekanlar yine ahşap aksesuarlarla muhteşem bir görünüm kazanabilir. Ahşap dekorasyonlar, duvar, masa, aydınlatma, kapı, lavabo, ayna ve tv ünitesi gibi yerlerde çok şık bir görüntü oluşturacak şekilde kullanılabilirler. Birçok yerde mekana hitap ettiğinden dolayı işyerlerinde, ofislerde, otellerde ve bahçelerde kullanılabilmektedir. Kullanıldıkları ortama da sıcaklık katmasının yanında modern ve şık bir hava da katmaktadır.

Bulunduğu tüm çevreye uyum sağlayan, son zamanlarda da talebin arttığı ahşap dekorasyonlar, çevre dostu bir malzeme olmasından dolayı daha da önemi artmıştır. Ahşap dekorasyonun sunduğu estetik bakımdan etkili imkanlar sunabilen başka bir doğal malzeme bulunmamaktadır. Ahşap dekorasyonun insanlar üzerindeki estetik etkisi, doğal ortamda büyüyen ham maddenin sıcaklığını hissettirmesidir. Bu durum ise insanlar üzerinde muhteşem bir rahatlama etkisi bırakmaktadır. Hem kendi ruhunuzu ısıtacak şekilde dizayn edilebilecek bir mekan oluşturmak hem de kıymetli zamanınızı huzurlu ve rahat bir yaşam alanında geçirmek için ahşap dekorasyon modellerine bir göz atmalısınız. Dekorasyon yapılırken en önemli adım malzeme seçimidir. Yapılabilecek olan dekorasyonlarda doğal malzemelerin kullanılmasına önem verilmelidir. Bu aşamada verilecek en doğru karar ise ahşap dekorasyon malzemeleri kullanmaktır.

Eski zamanlarda evler tamamen ahşaptan yapılmaktaydı fakat günümüzde ahşap genellikle ev veya işyerlerinde dekor ürünü olarak kullanılmaktadır. Ahşabın diğer malzemelerle kıyaslandığında ne kadar değerli olabildiğini görebiliyoruz. Günümüzde kendimizi ne kadar şehir hayatının tam ortasında bulsak da bir yanımız sürekli doğayı özlemektedir. Ahşap dekorasyon modelleri de özlediğimiz doğal ortamı evlerimize kadar getirmektedir. Ahşap dekorlar bulunduğu mekanlara sıcak görünüm kazandırmaktadır. Bununla beraber cana yakın, insanın içini ısıtan ve rahatlatan aynı zamanda da yuva hissini pekiştiren mekanlar oluşturmaktadır. Bütün bu özelliklerinin yanında ahşap dekorasyonda kullanılan malzemeler, inşaatta kullanılan en sağlıklı malzemelerdendir. Bütün bu sebeplerden dolayı günümüzde çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ