Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Salonlar, evlerimizde hem yaşam alanlarımızı oluşturur, hem de evimizin vitrini olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden evimizde en çok özendiğimiz alanlardan biri de salonlarımızdır. Bu özeni gösterirken aynı zamanda özgün bir dekorasyonunun olması da bir o kadar önem teşkil eder dekore edenler için. Bu yazıda, kırmızı salon dekorasyonu fikirlerini konu alarak hem çarpıcı hem de özgün bir çok fikri ve görselleri sizinle paylaşacağım.

Kırmızı, sıcak bir renk olduğu kadar da iddialı bir renktir. Bu sebepten dolayı, kırmızı renk ağırlıklı bir salon dekorasyonu da iddialı olmak isteyenler için öncelikli bir tercih olacaktır. Ancak kırmızı rengi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut. Kırmızı, göz alıcı bir renk olduğu için yoğun halde kullanımı, salonda bulunan kişilerde rahatsızlık oluşturabilir. Bu sebepten ötürü farklı bir veya birkaç renk ile kırmızıyı kombin yapmak, daha zengin bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Kırmızı salon dekorasyonlarından en çarpıcı örnekler

Kırmızı – siyah ya da kırmızı – siyah – beyaz kombinasyonları en çok bilinen ve kullanılan renk kombinasyonlarıdır. Bu renklerin bir arada kullanılması ile salonlarımızda modern bir görüntü elde etmemiz mümkündür. Bunun yanında kırmızının romantik bir hava vermesinden faydalanılarak, kahverengi ile kullanılarak salonlarımızda sıcak bir hava yaratılması mümkün olacaktır. Aynı zamanda kırmızı ile kahverenginin bir arada kullanılması ile de Vintage bir görüntü elde edilebilir.

Kırmızı, salonlarımızda koltuklarımızda rahatlıkla kullanılabilecek bir renk olarak ortaya çıkıyor. Bunun yanında duvarlarda da kullanılarak salonlarımızı daha renkli ve cazip bir hale sokuyor. Kırmızı aksesuarlar ise farklı renklerdeki koltuk, sehpa gibi mobilyalarımıza renk ve canlılık katıyor. Ancak unutulmaması gereken bir husus var o da çarpıcı bir salon için kırmızının başrolde olması gerektiği.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ