Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Koltuk takımları, geçmişten günümüze ev ve ofis dekorasyonlarımızın önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik günümüzde koltukların birçok farklı formda üretimi ile ve zengin kumaş seçenekleri ile her türlü zevke uygun bir seçenek bulmamız mümkün. Bunun yanında büyük koltuk ya da kanepelerin yanında kullanılabilecek ufak tekli koltuk gibi parçalar veya köşe takımları ile her mekana uygun çözümler üretmemiz de mümkün hale gelmiştir.

Dimax, 1980 yılında faaliyete başlamıştır. Mobilya konusunda zengin bir yelpazeye sahip olup, koleksiyonunda yatak odası ve salon takımlarının yanında, mutfak ve bahçe mobilyaları seçeneği de bulunmaktadır. Adana, Mersin ve Kayseri’de hizmet veren Dimax, 2012 yılında Avrupa Birliği Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından, son 1 yılda en çok beğenilen ve tercih edilen marka olarak seçildi. Her ürününe en az 2 yıl garanti veren marka, bu ödül ile de kalitesini belgelemiş oldu. Bu bağlamda koltuk takımı alırken hem kalite hem de çok seçenek arayanlar için Dimax oldukça uygun bir tercih olarak duruyor. Bu yazıda da Dimax’in birbirinden güzel koltuk takımlarından bazılarını inceleyeceğiz.

Dimax Koltuk Takımı Modelleri

Modelleri incelediyseniz, koltuk takımı alırken dikkat etmemiz gereken hususlara da bakmakta fayda görüyorum.

  • Öncellikle, koltuğun ahşap iskeletinin üretildiği malzeme koltuğun kalitesini belirleyici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Kayın (gürgen) ağacından üretilen iskeletler en kalitelileri olarak karşımıza çıkarken, kavak ağacından ya da suntadan yapılan üretimler bize daha düşük bir kalite sunar.
  • Sünger dokulu bir koltuk, yaylılara göre çok daha iyi bir kalite sunacaktır. Süngerin ağırlığına göre kalitesi de artacaktır. 32 dansete süper gri sünger en kaliteli sünger çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • İyi bir koltuk kaplamasından söz edilmek isteniyorsa, iskelet ve köşeler kumaş ile iyice kaplanmış olmalıdır. Dikişleri ise düzgün bir şekilde inmiş ve tam ortalanmış olmalıdır.
  • Kolay bir temizlik için, minder ve yastık kılıfları çıkarılabilir olmalıdır.
  • Bir aksilik gerçekleştiğinde tamiratının kolay ve ücretsiz yapılabilmesi için fatura ve yanında garanti belgesi muhakkak alınmalıdır. Koltuğun montajının sağlıklı bir şekilde yapılması ve doğru bir kullanım sağlanması için de kullanım kılavuzu da alınması gereken belgelerdendir.
  • Köşe takımları, küçük mekanlar için ideal bir parçayken, çok parçadan oluşan takımları büyük mekanlarda göz doldurucu bir hava yakalamanızı sağlar.
  • Açık renk kumaşlar özellikle küçük mekanlara aydınlık bir hava katar. Koyu renk ve düz renkli kumaşlar ile de mekanlarda elit bir hava oluşturursunuz.

Dimax Koltuk Takımı Fiyatları
Dimax Koltuk Takımı fiyatları ve diğer detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ