Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yatak odası; evde, içinde yatak bulunan ve yatmak için kullanılan odaya verilen addır. Kişilerin uyuma ve dinlenme ihtiyaçlarını karşıladığı, hemen hemen her evde bulunan bir bölüm olması bakımından önemlidir. Genelde ebeveynlerin paylaştığı oda olan yatak odası terimi çocuk odasını da kapsar. Yatak odaları Türk kültürüne göre ebeveynlerin mahremidir ve üçüncü bir kişi tarafından izinsiz asla girilmemesi gereken bir odadır.

Yatak odası mobilyasını yatak, gardırop, komodin, şifonyer, aydınlatma ve tuvalet aynası oluşturur. Şimdi ebeveyn odasında olmazsa olmazlardan olan bu terimlerin ne işe yaradığına bir göz atalım. Yatak; ebeveynlerin uyudukları, dinlendikleri, odaya asıl adını veren oda içerisindeki en temel eşya, gardırop; ebeveynlerin giysilerini koymaları için üretilmiş olan temel eşyalardan, komodin; karyolanın yanı başında bulunan ve üstü masa gibi kullanılmaya elverişli olan dolap, şifonyer; çekmecelerine genellikle çamaşır konulan dolap, tuvalet aynası ise genellikle aynalı olan dolap bayanların makyaj malzemelerini içinde barındırır.

Çizgi Mobilya Yatak Odaları

Yatak odası modellerinde klasik severler için klasik, spor modelleri severler için spor modeller üretilmiş ve bunlar tamamen kişilerin tercihlerine bırakılmıştır. Yatak odası mobilyalarının rengi, biçimi, modeli önemlidir. İnsanlar her sabah gözlerini açtıklarında güne bu odada başlamaktadırlar. Hemen herkes göz kamaştıran, ferah bir odada güne başlayıp bu enerjisini de gün içerisinde sürmesini ister. Yatak odalarında tercih edilen modellerin odaya ne kadar uyum sağladığı da önemli. Bu noktada tek başımıza karar veremiyorsak bilen birine danışmak yararlı olacaktır. Yapılacak ilk iş odamızın metrekaresini ölçüp odamıza hangi büyüklükte ve hangi renklerde mobilyanın uygun olabileceğini bilmek. Mobilyalar odayı tamamen kaplayacak büyüklükte olmamalı, rahat hareket edilebilecek boş alanlar bırakılmalıdır. Tabii yatağın konforlu olması, dolapların kullanışlı olması bakılması gereken en önemli özelliklerden. Buraya kadar halledebildiysek birkaç küçük aksesuar, halı ve perdelerle odamızın dekorunu tamamlayabiliriz.

Çizgi Mobilya Yatak Odası Modelleri Satın Alma Linki ve Fiyatları
Sizlere fikir vermesi bakımından birkaç yatak odası modelini araştırdık, hangisi odanıza en çok yakışacak, hangi model sizi yansıtıyor ona siz karar verin. Güncel fiyatlar için “Çizgi Mobilya” web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu “yatak odası” modellerini “http://www.cizgimobilya.com/index.php?route=product/category&path=59” üzerinden ya da Çizgi Mobilya mağazalarından satın alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ