Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Güzel Gösterişli Salon Dekorasyonu İçin Pembe Detaylar

Pembe rengin,  sadece kız çocuklarının odasında kullanıldığı zamanlar çok geride kaldı. Pembe’nin doğru renklerle bir araya gelmesiyse çok güzel bir uyum yakalamak mümkün. Bu dekorasyon tarzı, artık bütün modern evlerde kullanılmaya başladı. Etkileyici ve büyüleyici havasıyla her zaman yerini koruyor. Konu salon dekorasyonu olunca, insanlar iddialı renkleri kullanmada cesur olamıyorlar. Çünkü zamanımızın büyük kısmını salonda geçiriyoruz. Pembe ve tonlarını, dekorasyonda kullandığımız zaman bütün dikkatleri üzerinde toplamayı hemen başarır etkileyici bir renktir.

Mobilyalara uygun aksesuarlarla kombin ederek salonumuzu, göz alıcı bir güzelliğe dönüştürebiliriz. Pembe’nin çok fazla göz yorduğunu düşünürsek, başka renklerde katarak yine pembeyi ön plana çıkarabiliriz. Önemli olan renkler yan yana geldiğinde hepsi ayrı telden çalmamalı,  bir uyum içinde olmalı ve birbirini tamamlamalı. Halısından, perdesine, mobilyalardan, koyduğumuz aksesuarlara kadar uyum aranmalı. Pembe koltuklara genelde krem rengi, beyaz ve gri gibi açık tonlarda halı tercih etmeliyiz. Herşeyin pembe olması, salonu gerçekten boğar ve sıkıcı bir hale getirir. Perde seçiminde ise; yine açık renkler kullanmak doğru olacaktır. Avize  seçiminde  metal  renkleri, sarkıt şeklinde olan lambaları kullanabiliriz. Pembe salon takımları, dekorasyonda doğru bir  tercihtir  ve herkes sanatını istediği gibi icra edebilir. Estetik tasarımı dilediği gibi evine yansıtabilir.

İşte Pembe Salon Dekorasyonundan Örnekler

Pembe renk, ruhsal olarak rahatlamamızı ve evimizin içinde psikolojik olarak huzur bulmamızı sağlar. Dinginlik ve sakinlik verir, stresten uzak agresif davranışlar sergilememizi engeller. Sevgi, şefkat duygularını güçlendirir. Eskiden kullanıldığı gibi sadece bebek ve kız çocuk odalarında değil artık salondan, mutfağa, yatak odasına kadar her yere yerleşti. Böylece pembe çizgileri her alanda kullanmaya başladık. Hayatın tadını çıkarıp pembe düşlere dalma zamanı geldi. Herkes en güzel tasarımını dekorasyonuna yansıtsın ve harikalar yaratmaya başlasın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ