Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bebekler anne karnına düştükleri andan itibaren anne ve babayı heyecanlandırmaya başlarlar. Doğacakları ay hesaplanır ve ona göre odası ayarlanıp eşyaları alınmaya başlanır. Tabi eşyaları seçerken bebeğin cinsiyetini bilmek ve ona göre odayı dizayn etmek önemlidir. Genellikle kız ise pembe tonlarında tercih edilir, erkek ise mavi tonlarda bebek odası döşenmeye başlanır. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olursa olsun günümüzde de bebeğin cinsiyetini öğrenmek için girilen ultrasonlar, anne karnındaki bebeğin duruşuna göre bazen doktorları yanıltabilmektedir. Bu nedenle riske girmek istemeyen ebeveynler, hem kız çocuğa hem de erkek çocuğa hitap edecek olan renkleri tercih edebilirler. Odada hakim olacak renge karar verdikten sonra en önemli iş, bebek odasına uygun olabilecek mobilyaları seçmekte. Genelde beyaz rengin hakim olduğu mobilyalar tercih edilirken, bazı ebeveynler koyu renk mobilyaları da isteyebiliyorlar. Mobilyalarda seçildikten sonra odadaki olmazsa olmaz olan bebeğin yatağına karar veriliyor.

Günümüzde çok çeşitli yatak modelleri üretilmiş ve hayatımızı kolaylaştırıcı modeller ortaya çıkmıştır. Yatak konusunda da tercih yapıldıktan sonra geldik yatağa ve odaya uyum sağlayacak nevresim takımını beğenmeye. Nevresim; yatak odalarında, çocuk ve bebek odalarında olmazsa olmaz ürünlerdendir. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimden oluşur. Kullanımı ise yastık kılıfıyla yastık kaplanır, yatağın üzerine çarşaf serilir ve nevresimin içine yorgan konulur. Günümüzde çok çeşitli nevresim takımları vardır. Her zevke hitap edecek şekilde üretilmiştir fakat nevresimin kalitesine ve dokusuna çok dikkat etmek gerekir. Kalitesine bakarken de ürün imal ham maddesi yüzde oranı, boyası ve ürün dokuma sıklığına bakılmalı ve güvenilir markalardan alınmalıdır. Özellikle bebek odaları için nevresim seçerken çok daha dikkatli olmakta fayda var. Birçok ucuz üretilen ürünlerde olduğu gibi nevresimde de kanserojen madde ile karşılaşmamak için kalitesine güvenilen markalardan alınması tavsiye edilir. Nevresim takımını seçerken uzun ömürlü olması ve her odayla bütünlük sağlaması için açık tonlar tercih edilmelidir. Bebek odasına uygun olarak üretilmiş çok güzel nevresim takımları üretilmiştir.

Fikir olması açısından birkaç nevresim takımını birlikte inceleyelim

Funna Baby Bebek Odası Nevresim Takımları Fiyatları ve Satın Alma Seçenekleri
Üst kısımda yer alan galerimize girerek bu ürünleri nereden ve nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Resimlerin altında satın alma seçenekleri bulunmaktadır. Fiyatlar ise ürüne göre 90 TL ve 200 TL arasında değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ