Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Modanın başkenti Paris, şıklığın ve ihtişamın ülkesi Fransa. Kusursuza ve mükemmelliğe olan bağılılıkları, Fransız ev dekorasyonu stillerinde ise sofistike ve rahat kullanım alanları var. Parfümleri, giyimleri, modaya olan düşkünlükleri hiç şüphesiz evlerine de yansımıştır. Peki bir Fransız evini bu kadar güzel yapan sırları hiç düşündünüz mü? Hummalı bir araştırmaya girip, onların sırları hakkında bilgi edinmeye çalıştık. Resimlerle birlikte anladık ki, aldıkları övgüyü fazlasıyla hak ediyorlar.

Bir Fransız ev dekorasyonunda  klasik ve vintage dokunuşları da görebilirsiniz. Yaşanmışlık  unsuru, tarihe ve sanata olan ilgilerinin temel nedeni. Buruşuk bir keten nevresim takımı,klasik boyalı bir portre.. Belki de bu güzelliğin nedenini tek bir noktaya bağlamamak gerekir. Dramatik güzellikteki ipek perdeler, zemindeki tahta parkelerin eskimişliği, yaldızlı bir ayna bir bütünün sanatsal ayrıntıları olabiliyor. Yüksek duvarlar, mükemmel bir ahşap işçiliği, umarsız bir tasarım ancak Fransız evlerinde bu kadar güzel durabilirdi.

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu Fikirleri Resim Galerisi

Sıra dolaplarını incelemeye geliyor. O kadar ayrıntının içerisinde bir yerden başlamak gerekiyor sonuçta. Geniş ve kısa yani bodur dolaplar. Diğer bir stilde dar, uzun el işlemeli detaylara ve süslemelere sahip gardıroplar yine bir Fransız tarzının esintilerini taşıyor. Fransız evlerinde aşırı gösterişli, büyük ve devasa mobilyalar yerine ihtiyacı karşılaması için yapılan tercihler onları sade ve şık bir dekorasyonun adresi yapıyor. İç mekanlardaki ışıklandırmalar ise onlar için çok önemli. Genel olarak klasik veya vintage stilin ayrıntılarını kullanıyorlar. Avizeler tercihleri yine bu yönde oluyor. Tavanda veya duvardaki sanatsal çizgiler böylece daha belirgin ve uyumlu duruyor.

Fransız evlerinde özellikle Paris‘in çarpıcı güzellikteki tarihi mimarisi sizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Yenilenen ve büyüyen metropol şehirlerin aksine, Fransızlar tarihi güzelliklerini bozmadan evlerinin tarihi dokusunu korumaya özen gösteriyorlar. Ahşap oymalar, büyük kemerli giriş kapıları, balıksırtı zeminler büyük bir tablonun eşsiz manzarasına hayat veriyor.

Fransa’da oldukça hızlı duş almak, su tasarrufu açısından yeni bir şey değil. Ama derin bir küvet içinde, nemli bir banyo yapıp gevşemek, onlar için ayrı bir ritüel anlamına geliyor. Evinize zarif bir bağlantısız porselen küvet ekleyin. Geniş bir hareket alanı bırakmayı sakın unutmayın. Banyolar rahatlamanız ve gevşemeniz için önemli alanlardır. Tıpkı Fransızların düşündüğü gibi..

Durgun renkli sade duvarlar oluşturun..

Bir Fransız evinde kalın, parlak duvarlar görmek nadir karşılaşılan bir durumdur. İhtişamlı, kireçli ve bastırılmış renk tonları onların renk tercihinin karakteristik özelliğidir. Beyaz, nane, kum, keten ya da gri soluk duvar boya renklerini evinizde kullanmayı düşünün. Siz de sanat veya dekoratif aksan için renk ekleyebilirsiniz, ama o zaman bile, renkler sessiz ve sakin olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ