Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kuzey Afrika’da yer alan, Fas genellikle gür ve romantik desenleri ile fantezi konusu olmuştur. ülke, Arap  ve birçok Avrupa ve Sahra-altı Afrika göçmenleri sakinleri ile, son derece çeşitlidir. Fas kaynaklı iç tasarım,ev dekorasyonları kültürel gelenekleri ve tarihi zengin desenlerini farklı ve çeşitli yönlerde dekorasyonuna yansıtır.

Fas iç ev tasarımları ve dekorasyonları: Karmaşık oymalar, kemerli kapı ve rrenkli kumaşlar ile karakterize olmuştur.Fas iç tasarım dekorasyonları tüm  dünyada oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yazı resimlerinde Fas iç tasarım ve dekorasyon modelleri arasında en çarpıcı ve canlı, modern örneklerinden bazılarını bulabilirsiniz. Fas iç tasarım olarak tarif edilebilir çok mimari ve tasarım örnekleri vardır,  önümüzdeki zamanlarda güncel olarak pembedekor.com sitemizden takip edebilirsiniz.

(Fas)Mağribi mimarisi oldukça yaygın olduğu ve Kuzey Afrika Arap bölgeleri boyunca uzanır, bunun yanı sıra İber Yarımadası’nda görülmeye devam ediyor. Fas stili iyi evlerde temsili olarak hepsinde kemerler, kubbeler, avlular ve dekoratif döşemelerde da dahil olmak üzere Mağribi mimarisinin en yaygın özellikleri vardır. Bu resimde, mimaride dekoratif siyah beyaz döşemelerde görebilirsiniz.

Bu özel ev dekoru da Fas ayrıntıları ile zengin, aynı zamanda ev , İskandinav tasarımının sadeliği ile gelen ilhamı da çizer. Bu evin ise Tasarım ve Mimarisi  yine Fas iç ev tasarımlarından ilham alınmıştır. Çarpıcı renkler ve kontrast içermektedir. At nalı kemerler Fas tasarımda son derece yaygındır ve daha düz, dar giriş (ya da bu durumda, girinti) tepesinde bir büyük yuvarlak kemerli ile karakterizedir. Aslında, onlar da Mağribi kemerler (veya anahtar deliği kemer) olarak ifade edilebilir. Bu cami kemerleri Fas dekorunda alışılmadık bir durum değildir. İşte, bunlar ilginç sanat eserleri için güzel bir çerçeveleme aygıtı olarak hareket ederler.

Fas ev iç tasarımlarında bulunan en yaygın kemer, bu eşkenar kemer, kesinlikle dikkat çekicidir. Sivri kapı ile herhangi bir oda veya ev  Fas tasarımının bazı etkilerine sahip olarak kategorize edilebilir. Aşağıdaki görüntülerde modern temsili olarak çeşitli Fas ev stilleri ve dekorasyonlarını görebilirsiniz.

Fas stili mobilya örnekleri

Fas stil

Fas stil tasarım

Fas stili banyo

Fas tipi dekorasyon

Fas stili dekorasyon

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. ankara dekorasyon dedi ki:

  Dekorasyonlarınız gayet güzel maşallah bizde duyar dekorasyon olarak evlerini sizin resimlerdeki gibi dekoratif çözümler arayanlara yardımcı olmak isteriz. Duyar Dekorasyon olarak yaklaşık 10 yıldır ankara ‘da profesyonel dekorasyon işi yapıyoruz.

  Evine dekorasyon yaptırmak ; alçı , sıva, boya , kartonpiyer, laminant parke , mutfak dolabı , ev dekorasyonu,duvar kağıdı uygulamaları,asma tavan uygulamaları , gergi tavan uygulamaları , duşakabin , fayans , kalebodur gibi aklınıza gelebilecek her türlü dekoratif çözümlerde Ankara Dekorasyon firması olarak Duyar Dekorasyon olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Duyar Dekorasyon
  +90 542 686 26 54

 2. konya alçı firmaları dedi ki:

  Çok güzel ve estetik bir yapıya sahip. Süper bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ