Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Renk ev alanı dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biridir. Görsellik muazzam bir etkiye sahip olabilir, ancak renkler büyük ölçüde ruhu etkileyebilir sadece bu değil. Bunu biliyor muydunuz sarı ile yeşil kullanıp duygusal bir ev dekoru yapabilirsiniz. Ev dekorunu canladırmak için neyse ki, tüm ev dekorasyonu değiştirmek gerekmiyor.Aslında, en az masraf ve zaman yatırımı gerektirir yapabileceğiniz şeylerden bolca var. Evine renk çalışmaları konusunda daha fazla bilgi edinmek için, biz önemli iç tasarım uzmanlarının yazılarını inceledik.

Evin canlanmasında etkili dekorasyon renk seçimleri

“Evinizde renk kullanmak istiyorsanız, iki farklı şekillerde yaklaşım olabilir,” İç Tasarımuzamanlarına göre “Ya ‘renk paleti kuralı’ takip edebilirsiniz veya farklı olabilir ve kişilik tercihiniz şeklinde renk seçmi ‘kuralı’ ile kendini ifade etmeyi sağlayabilirsiniz.” Güvenli bir seçim arıyorsanız, tek bir renkli alanda  şık bir etki için farklı tonları ile birlikte kullanacağınız tek bir renk seçin. Başka bir seçenek ise renk çarkında birbirine çok yakın renkleri kullanarak  seçim yapın, böylece optimum uyum sağlayarak daha canlı ve etkili bir ev dekorasyonu elde edeceksiniz.

evin canlanmasinda etkili dekorasyon renkleri 2015

Ev dekorasyonu renk seçimi ve renk uyumu

 

Ancak daha dinamik bir yaşam alanı için, o tamamlayıcı renkleri birleştirerek ya da başka bir renk ile nötr kullanarak evinizi dekore edebilirsiniz “Bir alana daha fazla kişilik vermek için, bu birbiriyle kontrast renkleri seçebilirsiniz. Günün sonunda, sizin ev renk duygularını yansıtacaktır ve seçtiğiniz yol kendinizi ifade etmek. “Diğer renkleri karıştırma ve renk eşleştirme? evde nötr duvar rengine yer vermek veya beyaz kullanmak isterseniz mutlaka  parlak renkli aksesuar aksanı ile karıştırılarak evi dekore etmeniz önerilir.Bu şekilde ev dekorasyonunuz daha “sıcak, canlı ve farklı hissettirecektir”

Hızlı ve Kolay Monochromatic renkler ile evi modernize etmek

“Nötr ev sakinleştirici ve sofistike olabilir, aynı zamanda enerji ve güven eksikliği olabilir,” Güçlü bir renk vurgusu ile yorgun eski oda dekorunuzu yeni bir soluk ekleyerek vurgu ve kontrast ekleyebilirsiniz. Dramatik bir efekt için alana monocrome renklerde kilim, yastık, tek çiçek   ve bir tek renk taze meyve kase kullanmanız önerilir. Bunlar size çok küçük   para ve zaman yatırımı yapmanızı sağlar. Ve bir değişiklik özlemi duyarsanız periyodik yapabileceğiniz en kolay değişikliklerdir.”

Dolap Renkleri

“Gardırop rengi ile evinizde  ilham verelim. Dolabınızda bir renk kullanabilirsiniz. Bu her zaman evinizde daha iyi hissetmeniz için emin ve güvenli bir yoldur.Tasarımcı yastıklar ve sanatsal tablolar gibi ya da duvar rengini değiştirme gibi büyük bir şey yerine renkli aksesuarlar ile daha küçük tercihler ile evinizi vurgulayabilirsiniz.Ev dekorasyonunuz da beklenmedik şekillerde ve yerlerde renk kullanarak heyecan verici tutun. Özellikle küçük alanlarda, kalın gitmekten korkmayın. Giriş alanında kat dolap rengini canlı seçme  deneme için mükemmel bir yerdir. Tamamen misafirlerinizce popüler  olacak ve onların paltoları canlı renk tonu ile karşı karşıya gelecek.  Alternatif olarak,  eviniz boyunca, eski parçalarınızı renkler ile  güncelleyebilirsiniz. Bir aile yadigarını boyayarak yeniden canlandırmayı deneyin. Bakınız; Eviniz için 11 Ombre boyama Mobilya DIY Fikirleri

Başka bir seçenek, aynı renk grubunun diğer tonlarını seçebilirsiniz. Kitap veya vazo gibi bir koleksiyon almayı deneyin, ve rengine göre onları organize edin. Sizin oda dekorasyonu için kasıtlı bir parçası gibi hareket edecektir. Son olarak, önemli  konu büyük soğuk renkler ile sıcak renkleri dengeleyerek alanınızı dışarıdan bakıldığında daha tatlı ve yumuşak gösterebilirsiniz. Renk seçenekleri içinde koyu tercihlerden korkuyoruz özellikle olanlar; Eğer mavi veya mor aksan eklerseniz kırmızı sıcak renk olarak arada güzel olabilir…

Sıcak ve soğuk renkleri ev dekorasyonunda birlikte kullanmak için aşağıdaki tablo size yardımcı olabilir.

dekorasyonda uyumlu olacak sicak ve soguk renkleri karistirma

dekorasyonda uyumlu olacak sicak ve soguk renkleri karistirma

Evinizin canlanmasında etkili dekorasyon renkleri önerileri için aşağıdaki galerimizi yakından inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ