Evinizde etrafında bazı değişiklikler yapmak için planlamalar yapıp yeni ve ilginç bir şey eklemek istiyorsanız, doğru yerdesiniz !Ev dekorasyonunda gizli odalar için yapılan kapı ve kitaplık dekorasyonlarını mutlaka inceleyin. Ev sahibiyseniz % 100 düşünmeniz gereken bir değişiklik? Bir yere içeriden gizli bir oda ya da geçit ekleme. Harika tasarımı ile evinizde size özel alanlar yapacak, ama sonra misafirler üzerinde şakalar oynamaya başlayabilirsiniz :)Sadece bu değil aynı zamanda özel koleksiyonlarınız ve çalışma alanınız için de harika bir seçenek olabilir.. bu son zamanların  en popüler ev dekor trendini de uygulamak için en pratik yöntem olarak bir kitaplık arakasında gizli bir odaya açılan kapı. Evlerinizde kendinize ait herkesten uzak gizli bir odaya sahip olmak isteyebilirsiniz. Bunun için sizlere en güzel örnekleri sunmaya çalıştık. Gerçekten gizemli ve sihirli bir alan oluşturmak için giz odaları keşfedelim.

Evlerimizde ki kullanım alanlarını değerlendirerek farklı dekorasyonlara yer vermeyi son dönemlerde çok tercih eder olduk. Bu durumda bizlere çok farklı fikirler vermektedir. Özellikle çok geniş fikirlere sahip olan insanlardan muhteşem fikirler çıkmaktadır. Evinizin bazı değişikliklere ihtiyacı olduğunu düşünüyor ancak çok gizemli ve farklı noktalara değinmek istiyorsanız gizli odalar ve gizli kapılar tam sizlerin dilediğiniz bir dekorasyon çeşididir. Genellikle bu gizli odalarda kapılar gizli kitaplıklarla kapatılmakta ve bu kitaplıklar menteşe ile tutturularak kapı görevi görmektedir. Eski stil evlerde bu gibi gizli kapıların ya da bölmelerin olduğu gizemli odalar bulunmaktaydı. Sizde kendi alanınıza gizlilik katmak isterseniz bu odalar oldukça ilgi çekici olabilir.

Odalarınızın nasıl bir yer olduğunu kimsenin bilmediği bir yerde olmasını, ortalıktan kaybolup gizemli dünyanızda yaşamayı çok seviyorsanız bu odalar özellikle dışarıdan gelen misafirlerden kaçmak için bir fırsattır.

ev dekorasyonunda gizli odalar

Kitaplık Kapı
İlk olarak birinci resimde karşımıza bu kapı klasik şekilde kitaplık olarak değerlendirilmiştir. Bu görselde ev dekorasyonu oldukça modern ve sade özellikle taşımaktadır. Ayrıca gizli kapı üzerinde kullanılan kitaplığın renginde ahşaplar yine bu alana bağlı olan kenar ve köşelerde de değerlendirilmiştir.

ev dekorasyonunda gizli odalara acilan kapilar

Ahşap Kitaplık Gizli Kapı
Burada oldukça klasik bir oda tasarımı bizleri karşılıyor. Oldukça sade ve doğal renklerde tercih edilen ahşap kapı üzerinde bir noktada işleme yapılmış ve bu sayede ortamın klasik havası desteklenmiştir. Aynı zamanda üst kata çıkan bu merdivenin hemen yanında olan oda girişi de bu alanda kitaplık olmasını mantıklı kılmakta ve çok gizli bir oda olma özelliğini pekiştirmektedir.

ev icin gizdi oda dekorasyon onerileri

Koyu Renkli Kitaplık Kapı
Bu resimde ki tasarım karşısında koyu renkli bir ahşap detay karşımıza çıkıyor. Bu noktada gizli olda olma özelliği yan yana iki kitaplık şeklinde olduğu için birbirini tamamlamış ve gizemini korumuştur. Kapı boyutunda yapılmış olan ve kapının koridora bakan kısmı kitaplık olarak değerlendirilmiş ve duvarın hemen yanında bir başka kitaplık daha oluşturularak birbiri içinde uyum oluşturmaları amaçlandırılmıştır.

ev icin gizli oda dekorasyonlari

Merdiven Altı Gizli Kapı
Bu görselimizde de iki katlı bir evin merdiven kısmında ayrıntı göze çarpmaktadır. Merdiven altında yer alan boşluğa küçük bir oda hazırlanmıştır. Genellikle bu alanlar kiler ya da depo olarak kullanılırken ev sahipleri burayı kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir oda yapmıştır. Ancak burada ki odanın gizli olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü kapı olduğu çok belirgin olan odanın ancak esrarengiz kısmı buranın bir oda olmayacağından kaynaklanmaktadır.

ev icin gizli odali dekorasyon modelleri 2015

Gizli Oda
Bu görselde yer alan oda gerçektende gizli bir oda olma özelliğine sahiptir. Oldukça güzel bir değerlendirme sahip olan dekorasyon sayesinde çok şaşırtıcı bir tasarım oluşmuştur. Çok geniş bir salon olan bu odada geniş bir kitaplık dizayn edilmiştir. Bu kitaplık 3 bölmeli ve birbiri ile bağlantılıdır. Ancak bu kitaplığın tam orta kısmından aslında başka odaya geçiş bulunmaktadır. Yani bu kitaplık bir kapı görevi görmektedir.

 

evde giz oda dekorasyonlari 2015

Banyoda Gizli Kapı
Gizli kapılar bu zaman kadar sizlere anlatmış olduğumuz örneklerde kitaplık olarak bizleri karşıladı. Ancak size burada vereceğim örnek bambaşka bir örnek. Bu kısımda ki gizli kapı özelliği bir banyo içerisinde oluşturulmuştur. Saunası olan bir evden bahsedeceğim. Banyodan saunaya geçiş yapılan bir kapı var ve bu kapı duvarla aynı şekilde boyanmış ve detaylandırılmış. Bu sayede burada gizli bir yapı olduğu fark edilmemektedir.

evde gizli oda dekorasyonu nasil yapilir

Bunun dışında sizlere örnek vermem gereken gizli odalardan biri büfe şeklinde olan odalardır. Yine bu kapılarda kütüphaneye benzemekte ancak burada ki farklılık daha klasik yapıda ki evlerde sık kullanılabilecek türdendir. Genellikle klasik ev tasarımlarında duvara monte edilmiş olan ve boydan boya bir büfe ile kaplanmaktadır. İşte bu kapılardan bir tanesi de büfe şeklinde oluşturularak gizliliğini korumaktadır.

Bir diğer örneğimiz ise dolap şeklini andıran örneklerdendir. Kitaplık ya da büfe örnekleri oldukça ilgin olduğu kadar bir o kadar da klasik örneklerdir. Bu nedenle son zamanlarda bizleri karşılayan bir örnek ise yüklük ya da duvar görünümüne sahip olan gizli odalardır. Özellikle iki çocuğu olan kişilerin çocuklarına farklı iki oda oluşturma fırsatları olmadığı zaman oluşturulabilecek bir seçenektir.

giz oda dekorasyon modelleri

gizli oda dekorasyonu

gizli oda ev dekoru 2015

gizli odalar icin kapi dekorasyonu

gizli odalar icin kitaplikli kapi

gizli odalar ile ev dekorasyonu modelleri

gizli odalar ile ev dekorasyonu

gizli odali ev dekorasyonu 2015

gizli odali kapinin dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ