Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Eviniz için ahşap bir zemin seçerken birçok seçeneğiniz var. Aşağıdaki seçeneklerden ilham alın. Bizim ahşap parke ilham fikirleri arasında, parke renkleri, modern parkeler, vintage parkeleri ile tarzınıza ve ev dekorasyonunuza en uygun modelleri seçebilirsiniz. Ev dekorasyonunda parke ve laminat ipuçları ve seçenekleri ile sizde eviniz için en doğru döşemeyi  bulun.

Doğru zemin bulmak:  Oda, yaşam tarzınıza uyacak ve onu değiştirmeden uzun yıllar kullanmak  istemiyorsanız bütçe ayrıntılı araştırma yapmanızı gerektirir. Gerçek ahşap ile bir ömür boyu sürecek bir şeye yatırım yapmış olursunuz. Ahşap parke seçenekleri farklı kalınlıklarda gelir – kalın olanlar kirişlere çivilenmesi gerekir.İl olarak mevcut zemine doğrudan ince parke panoları döşemelisiniz. Gerçek ahşap laminat daha sessiz bir seçimdir, üstünde yürürken rahatsız edici gıcırtılar duymazsınız ve o ayaklarınızı çok sıcak tutması açısından bir oturma odası için en iyidir. ıslak veya nemli olan odalar gibi, sıcaklığın büyük değişiklikler gösterdiği banyo, mutfak gibi  yerlerde gerçek ahşap döşemelerinden kaçının.  Laminat parke de artık ahşap döşeme gibi görünüyor, ama daha uygun bir fiyata geliyor.

Parkelerin Popüler Bir Hale Gelmesi
Evlerimiz de son dönemlerde ahşap parke döşemesi oldukça popüler bir yer aldı. Fayansların yerlerde kullanımı ve soğuk havalardan korunması için evler parke döşenmeye başlandı. Eski dönemlerde ev döşemelerinde ahşap dokular hep kullanılmış olsa da son dönemlerde çıkartılmış olan ürünler hem ürün yelpazesi açısından hem de kullanım kolaylığı bakımından daha çok tercih edilmeye başlandı. Eski dönemlerde olduğu kadar çok uğraştırmayan ve çok basit bir kurulumu olan bu ahşap parkeler artık su geçirmeyen ve nem tutmayan çeşitli özelliklerle üretilmiş durumdadır.

Ahşap parke döşemeleri artık fabrika üretimi olduğu için çok hızlı bir şekilde üretilmekte ve maliyet açısından da oldukça uygun olmaktadır. Her alanda uygulanmak üzere özel üretime sahip olan bu ürünler hem ürün özellikleri bakımından hem de renk değişimi açısından çok çeşitlilik göstermektedir. Yapı mağazalarından ve iç tasarım ürünleri satan mağazalardan bu ürünleri bulmak oldukça kolaydır. Bu ürünler bu alanda uzman kişiler tarafından döşenebileceği gibi aynı zamanda kendi başınıza döşemenizin de mümkün olduğu ürünlerdir.

Evinizin tasarımına uygun renklerde ve dokularda aynı zamanda ürünlerin üretiminde kullanılan ağaç türlerinde sizleri tatmin edecek kadar geniş bir ürün yelpazesi mümkündür. Ahşap parke döşemelerinde ayrıca özel tasarımların yapıldığı görülmektedir.

Gelelim son zamanlarda insanların çok yoğun şekilde dekorasyona önem vermesi ve bu dekorasyonun en temel parçalarından birisi olarak da parkeleri kullanması bu alanda ki üretimi ve tasarımı daha da detaylı oluşturma ihtiyacını doğurmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ