Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Rustik Şöminler İle İç Ev Dekorasyon Fikirleri; Günümüzde gördüğümüz rustik taş şömine tasarımlarının çoğu 1870-1930 arasında Upstate New York’ta Adirondack Dağı bölgesinde pitoresk ve romantik mimari tarzından ilham alınarak yapılmıştır. Bilindiği üzere geldi AdirondackStyle, hem yapısal ve dekoratif şekillerde, genellikle doğal hallerinde, el kesme günlük tahtalar ve ağaç dalları rustik kullanılmaktadır. Rustik üslup, dekoratif sanatlarda köylü ya da kırsal kesim sanatından esinlenen her türlü yaklaşımdır. Rustik daha dar anlamda parçaları ağaç dallarına benzetilerek yapılmış ahşap yada metal mobilyaları belirtmek için kullanılır.

Burada seçtiğimiz rustik şömine tasarımları ile ev dekorasyon fikirlerinde, odun sobaları, şömine araçları, aksesuar ve kabin, kabin donatımı için ilgili dekoratif öğeler de dahil olmak üzere rustik şömine tasarımlarını görebilirsiniz.Sizde eviniz için kendinize özel rustik ev dekor projesini seçmek için benzersiz dekorasyon fikirlerinden ilham alın.Mutlaka bu doğal yaşamı andıran aynı zamanda modern evlerde uyguladığınızda mutlu bir sonuç olacak, oda genel tonunu eşleştirmek için  taş şömine seçebilir , ya da iki şekilde kontrast bir renk almaya karar verebilirsiniz.

Rustik Şömineler Bir Yaşam Tarzı
Günlük yaşamda karşımıza sıklıkla çıkmaya başlayan ya da bazı bölgelere özel bir yaşam tarzı olarak bilinen özel yapılardır. Bu yapıları televizyon programlarında oldukça sık görüyoruz. Özellikle Alaska evleri olarak bilinen Amerika’nın Alaska bölgesinde bu tarz evler yoğunluktadır. Ülkemizde ise genellikle av bölgelerinde ya da dağ evi olarak tanımlanan alanlarda rustik yapıda ki evler bizleri karşılamaktadır. Rustik taş şömine dekorasyonlarının birçoğu 1870 – 1930 yılları arasında New York bölgesinde Adirondack Dağı etrafında romantik mimari tarzlarda karşımıza çıkmakta ve bizlerin günlük yaşamda ilham aldığımız yapılardan birisi olmaktadır.

Bilindiği gibi hem yapı üzerinde hem de dekorasyon üzerinde bu rustik hava görülmektedir. Çoğunlukla da doğal halleriyle korunan el kesmesi olan ağaç dallarının kullanıldığı yapılar karşımıza çıkar. Bu tür yapılarda neredeyse yapının % 100’e yakını ağaç yapıdan oluşmakta ve doğaya mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Burada ki renk tonları da birbirinin aynısı olma özelliğini taşır. Bölgede ki ağaçlar kullanıldığı için ağaç özellikleri neredeyse aynıdır ve bu nedenle yapının renkleri de eş değerdedir. Koltuklar ya da mobilyalarda bu ortama uygun olacak şekilde genellikle komple ahşap ya da ahşap içerikli ürünlerden oluşmaktadır.

Rustik Şömineler

Rustik Şömine

En güzel Rustik Şömineler

Evlerde Rustik Şömineler

İnanılmaz Rustik Şömineler

Yatak Odasında Rustik Şömine

Rustik Şömine dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. konya iç dekorasyon dedi ki:

    Teşekkürler gerçekten çok güzel örnekler var. Kitaplık modellerine de bakmıştım onlarda çok etkileyici.

BİR YORUM YAZ