Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Endüstriyel tarzı evleri ve çatı katları dekore etmek için, eski binaları yaşam alanlarına dönüştürmelisiniz. Endüstriyel tarzı daireler benzersiz tarzı ve yaşam biçimi olan insanlar için mükemmel bir seçimdir. Endüstriyel Stili ev dekorasyonunda temel olan ayrıntılar; Ahşap ve metal ağırlıklı detaylar, duvarlar, masalar ve mobilyalardır. Duvarlar ise eski halinde hiç dokunulmadan ev dekorasyonu yapılmalıdır. Eski fabrikaları ve sanayi alanlarını muhteşem çağdaş evlere dönüştürme, dekorasyonda  bir başka yenilikçi kullanım haline gelmiştir.

İş yeri dekorasyonu içinde Endüstriyel stili dekorasyonu çok popüler olmuştur. Fabrika binaları, maruz tuğla duvarlar, ahşap kirişler veya modern ev iç mekana eşsiz endüstriyel ayrıntıları hissedebilirsiniz.Ayrıca rustik  çelik kiriş yapılarda bulunmaktadır. Küçük bir alanda yaşamak, dekorasyon seçenekleri, kiralama kuralları ve ev sahibi kanunlarla ile sınırlı ve zor. Bu fikirler ilerde  istediğiniz evinizi yapmak ve dekore etmek için size ilham olsun. Tasarım ve dekor için oturma odası , yemek odası ve ev ofis endüstriyel tarzda ve benzersiz dairelerin tadını çıkarın.

Endütriyel Binaların Son Yıllarda İlgi Görmesi
Endüstriyel binalar son zamanlarda çok ilgi görmeye başlamış hem modern hem de salaş tasarımlara hitap etmektedir. Endüstriyel evler, eski garajlardan, eski teraslı yapılardan veyahut eski binaların tasarlanarak yaşam alanı haline dönüştürülmesi ile oluşturulmaktadır. Bu binalar günümüzde çoğunlukla sanat amaçlı tercih edilmekte ya da dizi, film ya da reklam çekimleri için kiralanmaktadır. Endüstriyel ev dekorasyonunun temelini oluşturan faktörler, ahşap ya da metal ağırlıklar verilmiş detaylar, eski yapıda duvarlar ( bu duvarlar eski kiremit kaplama ya da alçı pan olabilir), sade bir masa ve modern mobilyalardan oluşmaktadır.

Duvar yapılarına genellikle doğal yani eskiden kullanılmış haliyle kullanılması en temel özellikler arasındadır. Eski fabrika alanları ya da sanayi alanları da bu şekilde tasarlanarak yeniden bir ev haline ya da stüdya haline dönüştürülebilmekte ve modern bir hava kazandırılmaktadır. Bu şekilde dizayn edilmekte olan endüstriyel evler zaman içinde evlerimizin belli alanlarının tasarlanması için bir tercih oluşturabilir. Yüksek katlı binalarımız içinde de bu gibi detaylara yer verilerek endüstriyel ev dekorasyonu uygulanabilir.

Endüstriyel evler birçok dizi ve film setlerinde kullanılmış ve o dönemden sonra yoğun ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle Balat semtinde bulunan bu yapılar ünlü kişilerin yoğun ilgisine maruz kalmış ve yüksek bedeller ödenerek baştan yaratılmaya çalışılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
  1. konya alçı firmaları dedi ki:

    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

BİR YORUM YAZ