Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Mutfaklarınızı yenilemek ya da baştan tasarlamak istiyorsunuz. Ve bunu yaparken en güzel mutfak modeli için arayışlara başladınız. Amerikan mutfak, ada mutfak, klasik mutfak ya da modern bir mutfak arasında seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. İşte tam da bu kısımda size yardımcı olması için en güzel mutfak renkleri ve mutfak modelleri için sizlere güzel bir resim galerisi hazırladık. Burada siyah, beyaz, mavi ya da kırmızı mutfak modellerini inceleyebilir, hatta ister küçük ister büyük olsun tüm mutfaklar için en güzel fikirlerden ilham alabilirsiniz. 2017 yılında mutfak fiyatları birazcık daha pahalı diyebiliriz. Bu yüzden güzel modeller için ufak bir birikimi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ama merak etmeyin, elde ettiğiniz sonucu görünce hiçbir kuruşuna acımayacaksınız.

İşte Birbirinden Renkli Örnek Mutfak Modelleri

Mutfaklarda Beyaz Renk Kullanımı

Beyaz Renkli Mutfak Modelleri

Mutfaklarda Beyaz Renk Modelleri

Temiz ve ferah renk olması nedeni ile beyaz renkler mutfakların favori renkleri arasında ilk sırada yer alıyor. Ama tamamen beyazlarla örtülü bir mutfak monoton ve gözü rahatsız eden bir görüntüye neden olabilir. Tabi bu durum sadece beyaz renkler için geçerli değildir. Tüm renklerde tek tip bir mutfak rengi kullanmak yine rahatsız edici bir görünüme neden olur. Bu durumun önüne geçmek için mutfaklarda kullandığımız aksesuarlar ve farklı eşyalarla farklı renkler kullanarak mutfağımızı renklendirebiliriz.

Mutfaklarda Sarı ve Turuncu Renklerin Kullanımı

Sarı Ve Turuncu Mutfaklar

Sarı enerjik bir renktir. Turuncu ise enerjisi yüksek olan bir renktir. Aksesuarlarda, perdelerde ya da zeminde kullanacağınız bu renkler mutfağınızda yüksek bir enerjiyi vurgulayacaktır.

Mutfaklarda Mavi Ve Siyah Renklerin Kullanımı

Mavi Ve Siyah Renkli Mutfak Modelleri

Mavi ve siyah renkler iştah kapayan renklerdir. Eğer diyetteyseniz bu renkleri kullanmak bu anlamda size avantaj sağlayabilir. Ama yine de biz mutfaklarda bu tarz renklerin aşırı kullanımından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle küçük ve dar mutfaklarda bu renkleri kullandığınızda boğucu bir atmosfer kaçınılmaz bir son olacaktır. Ama sandalyelerinizde, aksesuarlarınızda ışıklandırmalarınızda mavi ve siyah renkler güzel kombin edildiğinde güzel bir görüntüyü sağlayabilirler.

Artık mutfak dekorasyonları tıpkı diğer odalarda olduğu gibi çeşitliliğe odaklanıyor. Tv bölümleri, kitaplıklar, oturma alanları gibi birçok ev dekorasyonu unsuru artık mutfaklarımızda da kullanılıyor. Bu yüzden mutfaklarda renk çeşitleri daha alternatifli ve çeşitlidir.

Keyifli Ve Eğlenceli Bir Mutfak İçin Renk Tercihleri

Yüksek Enerjili Ve Eğlenceli Mutfak Tasarımları

Mutfaklar kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Daha eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek açısından renk seçimleri önemli bir detaydır. Bu anlamda kırmızı ve turuncu renk tonları iyi birer alternatif olacaktır.

Mutfaklarda Seçtiğimiz Boyaların Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Mutfak Boyalarının Özellikleri

Mutfak Boyalarının Özellikleri

Mutfaklar sürekli yemek pişirilen ve bu nedenle buhara maruz kalan alanlardır. Bu diğer odalara göre mutfaklardaki boyaların daha dayanıklı olması gerektiği anlamına geliyor. Mutfaktaki nem oranı küflenmeye neden olabilir. Buna engel olmak için boyaların kimyasal özellikleri buna engel olabilecek özellikte olmalıdır. Bunun için mutfaklarınızda neme, küfe, buhara karşı dayanıklı ve silinebilir özellikteki su bazlı boya kullanılmalıdır. Böylece daha sağlıklı ve hijyenik bir mutfağa sahip olursunuz.

Büyük Ve Küçük Mutfaklarda Renk Tercihleri

Büyük Ve Küçük Mutfak Modelleri

Küçük mutfaklarda renk seçimleri yaparken kırmızı, mor, fuşya gibi keskin renklerden uzak durmanızda fayda var. Bu renkler, zaten küçük olan mutfağınızda daha sıkıcı ve basık bir görüntüye neden olacaktır. Küçük mutfaklarda açık renklere yönelmeniz daha iyi bir tercih olacaktır. Örneğin açık ahşap tonları alanınızı daha ferah ve geniş gösterecektir. Meşe, akça ağacı gibi açık ahşap renklerinin yanında beyaz ve bej renklerde mobilyalarla kombin yaparak küçük mutfak renk seçimlerini tamamlayabilirsiniz.

Büyük mutfaklarda renk seçimleri küçük mutfaklara göre daha kolaydır. Bu alanlarda renk seçenekleriniz daha fazladır. Bizim tavsiyemiz beyaz veya bej gibi açık renklerin mutfağın genelinde kullanılması ve aksesuarlarla birlikte diğer renklerin kombin edilmesi olacaktır. Canlı renkleri kullanmak ve daha eğlenceli bir alana sahip olmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda kırmızı, mavi, yeşil veya mor gibi canlı renkleri, mutfak gereçlerinde, kenar perdelerinde, sandalyelerde kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kırmızı Mutfaklar

Lüks ve aynı zamanda şirin görünen, bu kırmızı beyaz mutfak modeli pırıl pırıl özellikleri ile parlak beyaz ve parlak kırmızı tasarımı ile çok büyüleyici görünüyor.Duvarlarda beyaz yada mor renkleri tercih edebilirsiniz.Farklı bir süsleme düşünmenize gerek yok renkler zaten kendini harika tamamlıyor.Sandalyeler üzerinde yine beyaz renkler ile cesur kırmızıya daha yumuşak bir dokunuş sunuyor.

2017 Kırmızı Mutfak Modelleri

2017 Kırmızı Mutfak Modelleri

Kırmızı renkler geniş mutfaklar için daha güzel alternatiflerdir. Özellikle beyaz renklerle kullanıldığın ortaya böyle güzel ilhamlık dekorasyon fikirleri çıkabiliyor. Kırmızı rengi aşırı yoğun kullanmaktansa açık bir renkler kombin etmek her zaman için daha iyi bir sonuç verir.

Sarı Renk Mutfaklar

2017 Sarı Mutfak Modelleri

2017 Sarı Mutfak Modelleri

Buradaki gibi lake mutfak modellerinde sarı renkler daha parlak ve canlı bir görüntü sergiliyor.

Sarı Renkli Mutfak Modelleri

Sarı Renkli Mutfak Modelleri

Bu güneşli Mutfakta, dolapları yada duvarları sarı düşünebilirsiniz. Ayrıca tatlılık katmak için grafik desenli veya sade siyah-beyaz renkler ile dengeleyebilirsiniz. Sonuç çok küçük bir oda da bile daha ferah hissediyor olacaksınız.Son derece eğlenceli ve enerjik bir mutfak rengi diyebiliriz.

Pembe Mutfaklar

2017 Pembe Renkli Mutfak Dekorasyonu

2017 Pembe Renkli Mutfak Dekorasyonu

Mutfağın güzel  pembe paleti herkese hitap olsa da,  kişiselleştirmek için renk gücünü göstermektedir. Yumuşak gri paslanmaz çelik aletleri, ve beyaz renkler ile pembe rengi tamamlayabilirsiniz.

Beyaz ve Yeşil Mutfaklar

Yeşil Ve Beyaz Mutfak Tasarımı

Yeşil Ve Beyaz Mutfak Tasarımı

Yeşil renkli Mutfakların bazıları canlılık vermek için ihtiyacınız olan tüm her şeyi bir araya toplar. Bu mutfak yemek alanında yeşil, duvar ve merdivenlerde yine yeşil renkler var.Beyaz mutfak dolapları ile harika bir uyum yakalıyor. aynı renk düzenini tam tersi olarak da düşünebilirsiniz.Beyaz masa ve duvarlar, yeşil mutfak dolapları.

Mavi Mutfaklar

Mavi Mutfak Modelleri

Mavi Mutfak Modelleri

Renkli mutfak planlarken sadece bilindik renklere bağlı kalmanıza gerek yok, mavi renk çok huzur verici ve rahatlatıcı bir renk olmasına rağmen genelde oda tasarımlarında kullanılır. Ama mutfak tasarımlarınız da da maviyi kullanıp şık ve rahat dekorasyon elde edebilirsiniz.Mavi renge en iyi tamamlayıcı renkler ise beyaz, ahşap, paslanmaz gri renklerdir. Mutfak aksesuarlarınızı, zemin ve duvar renklerinizi bu 3 renk ile tamamlayabilirsiniz.

Marsala Rengi Mutfaklar

Marsala Renkli Mutfak Modelleri

Marsala Renkli Mutfak Modelleri

Marsala rengi 2017 yılının en moda rengi seçildiğini daha önceki konularımız da belirtmiştik. Gerçekten canlı ve özel bir renk.Yaşam alanlarınızı daha kaliteli ve şık gösteriyor. Mutfak dekorasyonuna da çok yakışan bir renk. Marsala rengi ile bej, beyaz, gri gibi renkleri bir arada kullanabilirsiniz.

Yeşil ve Turkuaz Mutfaklar

Yeşil Ve Turkuaz Renkli Mutfak Modelleri

Yeşil Ve Turkuaz Renkli Mutfak Modelleri

Yeşil ve soluk turkuaz bir palet bu açık mutfakta hoş bir his uyandırıyor. Turkuaz ekstra bir ışık olarak kullanılıyor,  Odanın renk düzeni üzerinde  mavi bir derin gölge masa ışıklar yeşil tezgah ile harika görünüyor.

Beyaz Mutfaklar

Küçük Mutfaklarda Beyaz Renk Kullanımı

Küçük Mutfaklarda Beyaz Renk Kullanımı

Temiz kaplı mobilya ve aletler bu mutfağın beyaz dolapları ile harika uyum yakalıyor. Şık beyaz dolaplar ile eşleştirilmiş ahşap sandalyelerve  bej rengine boyalı tavan yemek pişirmek ve eğlenceli bir alan yaratmak için çok şık.

Kahverengi Kırmızı Mutfaklar

2017 Kırmızı Mavi Mutfak Tasarımları

2017 Kırmızı Mavi Mutfak Tasarımları

Çekmeceler ve dolaplar, kahverengi ahşap, yanda bitişip kırmızı bir dolap ile mutfak dolabının altındaki kırmızı vurgular birlikte çok estetik ve koordineli çalışıyor. Güneş alan bir mutfakta bu renkler mükemmel görünürken, çok ışık almayan mutfaklarda karanlık hissi uyandırabilir.Ama beyaz zemin ve duvarlar ile bu karanlık hissi önlenebilir.

Bir RenkTeması Üzerine Çeşitli Renkler Ve Desenler Seçin

Farklı Renkler İle Mutfak Dekorasyonları

Farklı Renkler İle Mutfak Dekorasyonları

Renkli mutfak için bir çok renk düşünmek gerçekten eğlenceli bir yol, güzel bir renk teması seçin ve ardından desenler ve aksesuarlar ile birlikte güzel bir mutfak dekorasyonu sağlayın. Sarı ve yeşil, kırmızı, beyaz vizon renkleri hep birlikte harika bir mutfak oluşturmuş.

2017 yılının mutfak modellerini ve trendlerini yakından incelemiş olduk. Mümkün olduğunca size en güzel mutfak modellerini sunmaya çalıştık. Mutfaklarda seçeceğiniz tasarım kadar mutfak rengi de önemli rol oynar. Bu yüzden seçimlerinizde en ufak bir ayrıntıyı bile atlamak istemezsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ