Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Ne yazık ki, gençlerin hayatı her zaman arkadaşlarıyla dışarıda gezerek ve eğlenerek geçmesi olamaz, bu önemli yıllarında gelecek kariyerlerini şekillendirecek ve bir meslek belirleyip çalışmak için yeterince zamanları vardır; işte o gelişmekte olan zihinlere ilham verecek genç odası çalışma alanlarında güzel dekorasyon örnekleri seçmek gerekir. Bu çatı katı genç odası dekorasyonu için güzel bir çalışma masası, doğal ışık kaynağından tam olarak yararlanmak için pencerenin hemen önünde dekore edilmiş. Çalışma kitapları için büyük bir kitaplık seçilmiş.Ayrıca yatak köşede duvara yakın konularak odaya ferah bir hava verilmiş.

Dubleks evler için güzel ve dekoratif bir genç odası çalışma alanı örneği daha.Güzel bir ışıklandırma beyaz duvarlar ve ahşap döşemeler ile çalışma masası huzur verici ve ilham açıcı bir atmosfere sahip. Ayrıca küçük bir merdiven odada çalışmak için daha fazla alan sağlıyor. İki genç için güzel bir ortak çalışma alanı.Yatak zemin basit bir perde ile dekore edilmiş. Perde ile ortadan odanın bölünmesi daha rahat bir çalışma alanı sağlamış. Ortak kullanılan duvardaki raflar ise kardeşler için iletişim ve işbirliği fırsatı sağlamış. IKEA mobilyalarında bu tarz genç odası çalıma alanları için dekoratif ve şık eşyalar sarın alabilirsiniz. Tabii ki, bir genç çalışma alanı, her zaman bir yatak odası sınırları içersinde olması gerekmez; sessiz bir oturma odasında bile düzgün bir çalışma masası ekleyerek düzgün bir çalışma alanı sağlar.Ayrıca gençlerin nasıl çalıştığını kontrol etmenize olanak verir.

Gençler Evde Bulundukları Sürelerde Genelde Odalarında Takılıyorlar
Gençler evde bulundukları zamanın bir çok kısmını odalarında geçiriyorlar. Sadece uyumak ve dinlenmek için değil aynı zamanda da çalışmalarını da burada sürdürdükleri için bu alan son derece önem kazanıyor. Çalışma alanı herkes için önemli olduğu gibi öğrenciler için de çok önemli. Bu yüzden genç odası dekorasyonu söz konusu olduğunda da çalışma alanı noktası çok büyük bir önem kazanıyor. Peki bir genç odasında çalışma alanı ne şekilde olmalı? Elbette bu sorunun cevabı tek olamaz. Zira bu noktada kişisel tercihlerin de önemli bir yeri olacağı gibi diğer taraftan odanın fiziksel koşullarının da büyük bir önemi var. Odanın büyüklüğü, mobilyaların durumu, camın konumu ya da ışıklandırma gibi noktalar çok önemli bir yer tutuyor. Yani herkes için tek bir doğru yok. Ancak yine de genel olarak genç odaları için çalışma alanı oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Ayrıca dekoratif olmasına da dikkat etmek son derece önemli. Uzun vakit geçirilen bir odanın ferah ve dekoratif olması da gençler açısından önemli olsa gerek. Şimdi genç odalarında çalışma alanları üzerine biraz daha detaylı olarak konuşalım.

Öncelikle ne kadar büyüklükte bir çalışma alanı oluşturulacağı son derece önemli bir nokta. Yani odanın büyüklüğü ve çalışma alanında geçirilen zamanın çokluğu bu duruma etki eden faktörler. Örneğin geniş bir odaya sahipseniz daha büyük ve rahat bir çalışma alanı tasarlayabilirsiniz. Ancak daha küçük bir alan ise boğucu olmayacak şekilde ve aynı zamanda da hem konforlu olacak hem de eşyaları en mantıklı şekilde yerleştirerek güzel bir dekorasyon elde etmek gerekir. Peki bu nasıl olmalı? Örneğin geniş bir odanız olduğunu varsayalım. Büyük bir odada çalışma alanı oluşturmak daha kolay ve zevkli olacaktır. Daha büyük parçalar seçebilirsiniz. Daha fazla eşya kullanabilirsiniz. Hatta en önemlisi odada bir kısım gibi kalmayıp burayı küçük bir çalışma ofisi gibi de dizayn edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ