Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Eğer evinizde geleneksel bir düz tavan modelinde sıkıldıysanız , dekoratif asma tavan modellerini  düşünün. Hem şık hemde çok modern görünen 2015 asma tavan modelleri ile evinize yeni bir tarz getirebilirsiniz.  Asma tavan stilleri arasında çok fazla dekor seçeneği var, bir anda bir başluk içine olağanüstü bir tuvale dönüştürebilir. Birçok yönden tavan, tüm alan için sesi ayarlar. Burada rüya gibi ev dekorasyonları sağlayan düşünebilirsiniz beş muhteşem asma tavan stilleri ve tasarımları bulabilirsiniz.
1. Kirişli Tavanlar için Asma Tavan Modelleri
Rustik ve dekoratif bir oturma odası dekoru için açıkta kirişlerin olduğu ahşap bir asma tavan düşünebilirsiniz. Bu mekana daha şık, açık hissinin yanı sıra eşsiz karakteri ile modern bir dokunuş sunabilir.

2. Tepsi Asma Tavan Stilleri
Bu tür tavan tipinin orta kısmı girintili olduğundan  cut-out bir tasarıma sahiptir. Genellikle aydınlatma armatürü  tavanın derin kısmına monte edilir. Vurgu eklemek için bazı ev sahipleri iç parçanın geri kalanını farklı bir renk boya ile boyayabiliyor.

3. Tonozlu Tavan Stilleri
Bu tür tavan çatı şekline açılı olabilir eğimlere sahiptir. Bazen tonozlu tavan diğerlerine göre düzensiz veya sadece tek eğim özelliği ise ortada buluşur eşit yamaçları bulunmaktadır.

4. Süslü Asma Tavan Stilleri
Popüler seçeneklerden biri de süslü tavanlar dır. Kare veya dikdörtgen panellerin batık tekrarlanması özelliği ile şık bir detay eklenir… Diğer paneller de gömme aydınlatma özelliği olabilir.Genellikle birincil aydınlatma, armatörden veya tavan fanı ortasındaki panelinden asılır. Bu tavan çok az destek dekoru ile odada karakter yaratmak için harika bir fikir.

5. Kubbeli Tavan Stilleri
Bu tavanlar genellikle büyük evlere uygulanan ve eski bir kilise ya da hükümet binasının kubbesi taklit edilir. Bazen, kubbeden doğal ışık gelmesi sağlanır ve tavana büyük boyut eklemek için bir ışıklık veya lekeli cam ile örtülüdür.

Ancak, seçtiğiniz ne olursa olsun tavan tarzı, ev yapımı dayalı sınırlamalar her zaman olduğunu unutmayın. Neyse ki, sen boya taze bir kutu ile her zaman, caz onu senin tavan inşa edildiği stili olabilir değiştiremezsiniz eğer.

Dekoratif Asma Tavanlar için diğer modelleri aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ