Evlerimizde bazı parçalar vardır ki adeta o parçalar evin eli kulağıdır. Bu parçalardan birisi ve en önemlisi de perdelerdir. Perdeleri evimizde her odada kullanmaktayız. Perdeler evimizin içini göstermeyen, ayrıca güneş ışınlarını engellemek amacıyla kullanılan dekorasyon için oldukça önemli bir husustur. Çünkü perdeler oda dekorasyonunu oldukça fazla bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle evlerimize perde modeli seçerken oldukça dikkatli ve özenli davranmalıyız.

Perdeleri evimizin her odasında kullandığımızı belirtmiştik. Ve perde modellerini tercih ederken kullanacağınız odanın dizayn, renk ve temasına uygun bir model seçmelisiniz. Çünkü perdeler oda içindeki diğer eşya ve ürünlerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenledir ki oda dekorasyonu yapılırken ilk perde modeli seçilir, daha sonra perde modeli ve rengine uygun eşyalar seçilir.

İlk olarak çocuk odalarında daha çok çizgi film karakterlerinin, çiçeklerin, arabaların, sportif figürlerin yer aldığı modelleri tercih ediniz. Ayrıca çocuk odasında evladınızın cinsiyetine göre bir perde modeli seçmelisiniz.

Salonlarda ise perde modeli seçerken oturma grubu ve halı modelinizin rengi ve desenlerine uygun bir tercihte bulunmalısınız. Aynı zamanda salon dekorasyonunuzu boğuk ve soluk görünmemesi için açık renge sahip perde modeli tercih ediniz. Diğer odalarınızda da perde modeli seçerken odanızı ferah tutacak perde modeline yer vermelisiniz

.

Yatak odası ve mutfaklarda beyaz, turkuaz ve krem rengi perdelere yer vererek iç açıcı bir ortam hazırlayabilirsiniz. Geçen yıllarda ortaya çıkan stor perde modelleri 2018 yılında da popülerliğini devam ettirecektir. Bunun yanı sıra örme ve kadife perde modelleri de bu yılın trend perde modelleri arasında yer alacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ