Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Çocuklar her zaman kendi iş önceliğimizdir .Renkli ve yaratıcı çocuk odası çalışma masaları ve çalışma alanları onlar için huzurlu ve rahat ders çalışma ortamı sağlar.Çalışma mobilyaları renkleri iç açıcı ve  kendi tarzını oluşturan bir alan oluşturmalı. Bu şık ve rahat 2015 çocuk odası çalışma mobilyaları Paha biçilmez bir hediye olacaktır.Bu sayede ödev ya da sadece beyin fırtınası yaparak, maksimum verimli vakit harcayarak  boşluğu dolduracaklar. Çalışma masaları ve mobilyalarını seçerken çocuğunun ilgi ve zevklerini yaratan, odasının dekorasyonuna uygun modeller tercih edilmelidir. İnternetteki  Web sitelerinde her tarza uygun çocuk odası çalışma mobilyaları ile dekorasyon örneklerini bulabilirsiniz. Her tür ve şekilde genç odaları tasarım fikirleri ile dolu konular her gün güncellenmektedir. Çocuklar ve kızlar hem kendi zevkinize uygun bir şeyler bulmak hemde  deneysel veya ilham alabilceğiniz genç odası çalışma mobilyaları için en modern örnekleri aşağıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz..Odanızda modern ve yaratıcı çalışma masası dekorasyonları için birkaç seçeneğiniz vardır.

Çalışma Masaları ve Kitaplık
Çocuk odalarında en önemli kısımlardan bir tanesi elbette ki çalışma bölümü. Çalışma masaları ve kitaplık ise bu bölümü oluşturan esas iki parça oluyor. Bu parçaların seçimlerini yapmak oldukça önemli. Özellikle diğer mobilyalar ile uyumlu olmaları ve aynı zamanda diğer parçalar ile arasındaki mesafe ve orantı da son derece önemli. Çocukların uykuları, geçirdikleri diğer zamanlar ve ders çalışma zamanı bu odalarda geçiyor. Sadece çalışma için kullanabilecek ayrı bir oda imkanına birçok çocuk sahip değil.  Bu yüzden çocuk odası dekorasyonu, bu odalarda kullanılacak olan mobilyaların seçimi son derece önemli. Geniş bir oda var ise bu odayı dekore etmek ve mobilya seçimi yapmak daha kolay olmakla birlikte genel olarak çocuk odaları daha küçük oluyor. Bu küçük çaptaki odaların dekorasyonu ve mobilyaların yerleştirilmesi ise çoğu zaman oldukça zor olabiliyor.

Zor bir alan olmasının yanı sıra eğer mekana ve koşullara yönelik olarak mantıklı tercihler yapılacak olursa her odayı kullanışlı ve şık bir oda haline dönüştürmek mümkün olacaktır. Önemli olan tercihleri öylesine yapmadan bazı kriterleri değerlendirerek yapmak. Buna dikkat edilmesi durumunda sorunsuz bir şekilde oda dekorasyonu gerçekleştirilebilir. Şimdi öncelikle bu çocuk odası dekorasyonu ve çalışma alanı oluşturma olayına farklı özellikte ve büyüklükteki odaları dikkate alarak bakalım. Öncelikle daha geniş ebatlı çocuk odalarının nasıl dekore edilmesi gerektiğine bakalım. Geniş bir odayı dekore etmek elbette ki çok daha kolay olacaktır. Ayrıca zevkleri ve kişisel tercihleri yerleştirmek de daha kolay olabilir.

Geniş Odalar İçin
Geniş bir oda için özellikle çalışma alanını ayrı bir bölüm haline getirebilirsiniz. Bu durum çok daha avantajlı bir durum olacaktır. Çocuklar söz konusu olduğu için dikkat dağınıklığı ve motivasyon bir kat daha önem kazanıyor. Bir odada eğer karşısında yatak ya da oyuncaklar duruyor ise o derse ve çalışmaya motive olmak bir çocuk için elbette zor olacaktır. Hal böyle olunca çalışma alanını diğer şeylerden izole etmek önem kazanan bir nokta. Peki bunu nasıl yapacağız? Çalışma alanını sanki odanın içerisinde küçük bir bölüm gibi yapabilirsiniz. Bu bölümler özellikle yarı kapalı şekli ile içerisine girilmeli ve çalışmak için ideal olmalıdır. Bu şekilde çalışma alanlarını odanın büyüklüğüne göre farklı bölme teknikleri kullanarak yapabilirsiniz.

Odada küçük bir bölme oluşturmanın en kolay  ve pratik yolu elbette ki bir kitaplığı kullanmak olacaktır. Kitaplıkları oda içerisinde bir duvar önüne değil de çalışma masası ile odanın genel kısmının arasına yerleştirmek mantıklı olacaktır. Bu şekilde bir kitaplık yerleştirerek çocuklar için küçük bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken elbette ki güvenlik. Çocukların bazı hareketlerde kontrolsüz olduklarını unutmamak gerek. Bir kitaplığı odanın orta yerinde desteksiz bırakmak mantıklı bir iş olmayacaktır. Bu yüzden yan ya da uygun başka bir kısımdan sabitleyici aparatlar kullanarak o dolabı sabit hale getirmeniz gerekiyor. Bu şekilde daha uygun bir durum olacaktır. Ancak sabitleme kullanmamanız durumunda kitaplığın devrilme riski oluşacaktır.

Kitaplık ile böldüğünüz kısma önü kapalı olacak şekilde bir çalışma masası seçmelisiniz. Bu şekilde bir çalışma masasına oturan çocuk etrafına baktığında sadece kitaplık göreceği için motivasyonu düşmeyecektir ve aynı zamanda dikkatinin dağılma ihtimali de minimum düzeyde olacaktır. Çalışma alanlarında ayrıca raflara da yer verebilirsiniz. Çeşitli şekillerde raflar yerleştirerek bu kısımlara kitaplarını yerleştirmesini sağlayabilirsiniz. Ancak yapacağınız rafların fazla yüksekte olmaması son derece önemli. Kendi odasındaki raflara erişmek isteyen bir çocuk başka bir kişi tarafından yardım almadan bunu yapabiliyor olmalı. Aksi taktirde kendi odasını kullanamayan bir çocuk söz konusu olacaktır ve bu da hiç mantıklı değil. Özellikle eğitim teknikleri üzerine çıkan sonuçlarda da dekorasyonda bu tarz bir anlayış benimsenmesi gerektiği ortaya çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ