Ev içinde dekorasyonun zor olduğu ve birçok konuda kararsız kalınan odaların başında çocuk odaları gelmektedir. Çünkü çocuk odalarında birden fazla bireyin görüşü bulunmaktadır. Çocuk odalarında zaman geçirecek çocukların görüşü ve ebeveynlerinin ortak bir görüşe sahip olmaları pek rastlanılır bir durum değil. Genellikle görüş ayrılıklarının yaşandığı bir oda olan çocuk odalarının dekorasyonunda ilk olarak ebeveyn olarak kendi başına hareket etmemelisiniz. Çünkü çocuk odalarında sizden daha fazla vakit geçirecek olan kişi çocuğunuzdur. Bu nedenle odayı dekore ederken mutlaka ve mutlaka odada yaşayacak bireyin görüşünü dikkate almalısınız.

Çocuk odası dekorasyonunda  çocuk sayısı oda içi dekorasyonda oldukça etkili olan bir detaydır. Çocuk sayınız bir ise farklı bir dekorasyon metodu izlerken birden fazla çocuğunuz varsa odada daha farklı bir dekorasyon metodu kullanmalısınız. Çocuk sayınız tekse büyük veya orta boyutlu eşyalar tercih ederken, birden fazla çocuğunuz varsa daha ideal ve küçük boyutlu eşyalara yönelmelisiniz. Ve birden fazla çocuğa sahipseniz fazla eşya kullanmayarak odanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tarz birden fazla çocuğa sahip aileler ranza yatak modelini tercih etmelidir.

Çocuk odası dekorasyonlarında evladınızın cinsiyetini de göz önünde bulundurarak bir dekorasyon modeli oluşturmalısınız. Çocuğunuz erkekse oda rengi mavi, krem, beyaz eğer kız ise pembe, sarı, lila gibi renklere yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk odası dekorasyonunda çocuğunuzun kendisine hitap edecek bir dekorasyon oluşturmalısınız. Çocuğun odanın kendisinin olduğunu hissettirmelisiniz. Bunun için odanın duvarlarında çocuğun fotoğraflarına veya ismine yer verebilirsiniz. Son olarak ise evladınızın beğendiği ve ilgi duymuş olduğu spor, araba, müzik, hayvan, çiçek, çizgi film kahramanı gibi figürlerin bol olduğu ürünlere yönelmelisiniz. Böylece evladınız odasında daha çok vakit geçirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ