Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Yazımıza genç odasının ne demek olduğuyla başlayalım. Genç odası; genç ya da bekar kimseler için, boyutları ve tasarımları anne ve babalarının odalarından daha farklı olarak hazırlanmış yatak odasına verilen ad. Gençlik terimi uzun bir yaş aralığını kapsar. Her gencin farklı zevkleri vardır ve bu yönde üretilmiş olan mobilyalar bulunmaktadır. Genç odası, gençlerin evde bulundukları zaman içinde en çok vakitlerini geçirdikleri yerdir. Bu odada ders çalışırlar, kitaplarını okurlar, ilgi duydukları birçok alanı kendi odalarında gerçekleştirir aynı zamanda dinlenme, uyku ihtiyaçlarını yine bu odada gerçekleştirirler. Bu nedenle seçilen mobilyaların onların zevkine uygun olması ve yaşına hitap etmesi gerekir.

Ebeveynler ve çocukların en çok karşı karşıya geldikleri noktalardan birisi de genç odasını dekore ederken hangi mobilyaların kullanılması gerektiği ile ilgilidir. Ebeveynler kendi zevklerine göre döşemek isterler, çocukları ise onların seçtiği mobilyayı her zaman beğenmeyebilir ve çok daha farklı tarzda üretilmiş olan mobilyaları tercih etmek isteyebilirler. Burada kesinlikle çocukların istekleri göz ardı edilmemelidir. Çünkü odada en çok vakit geçirecek olan onlardır. Çilek mobilya, tasarım odaklı bir firma olarak ortaya çıkmış ve kurulduğu günden bu yana hem ailelerin hem de gençlerin beğenilerini toplayacak modeller üretmiş ve üretmeye de devam etmektedir. Her gencin ve çocuğun hayal dünyası farklıdır, çilek mobilya hepsinin zevkine hitap edecek, ilgi alanlarına ve tarzlarına uyacak mobilyalar üretmektedir. Gençlerin odası onlara ilham verecek şekilde düzenlenmelidir. Çilek genç odası takımlarına göz atarsanız, hepsinin birbirinden farklı modellerle gençleri alıp bambaşka yerlere götürebildiğini ve onların ilgi duydukları alana göre ilham kaynağı verdiğini göreceksiniz.

Çilek Genç Odası Takımlarını İnceleyelim

Her genç kendi ruhuna hitap edecek, kendi zevkine göre tasarladığı odasında vakit geçirmek ister 
Özgür şekilde dekore edilmiş olan odalar, gençleri de mutlu eder. Kendilerine hayatları boyunca güvenleri olur, diğer türlü sürekli ailesinin yönlendirmesiyle bir şeyler yapan gençler ise hayatları boyunca kendilerine güven duymaz, sürekli ailelerinin onayı ve onların yönlendirmesiyle adımlarını atarlar. Ebeveynlerin kararları tabi ki önemlidir. Aileler çocuklarına yol gösterici olmalıdır fakat öncelikli seçimin gençlere bırakılması gerekir. Gençler, yetişkinlerden ziyade yaşamın daha heyecanlı tarafını görmektedirler. Zamanlarının büyük çoğunluğunu kendi odalarında geçirecek olan gençlerin odaları onlara mutluluk ve enerji verecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Renklerin insan üzerindeki enerjileri bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Güne başlarken gözlerini ilk açtıkları andan itibaren kendi odalarında olacakları için, güne pozitif başlamalarını sağlayacak renklerle donatılmış olması gerekiyor. Erkek ve kızlar için farklı renklerde ve desenlerde mobilyalar üretilmiştir. Aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi, erkeklere onlara hitap edecek şekilde, kızlara da yine kendilerine hitap edecek şekilde mobilyalar seçilmelidir.

Her genç kendi odasının dekorasyonu yapılırken özgün ve yenilikçi tasarımda olmasını ve dekorasyonda kendi sözünün de geçmesini ister.
Bu nedenle genç odaları dekore edilirken hangi renklerden hoşlandığı kendisine mutlaka sorulmalı ve bu renkler ön planda tutularak genç odası dekore edilmelidir. Mobilya seçiminde doğru karar veremeyeceğini düşündüğünüz durumlarda ise odadaki ufak tefek dekoratif ürünlerde ona mutlaka kendisinin beğendiği ürünleri almak gerekir. Kendi zevkine göre seçtiği ürünler çocuklara kendilerini daha özgür hissettirecektir. Tabi genç odası tasarlanırken bütçe ve ailenin sahip olduğu çocuk sayısı önemlidir. Eğer iki kız çocuğuna ortak bir oda tasarlanacaksa, her ikisinin ortak kullanacağı büyük gardırop almak yerine daha az yer kaplayacak iki ayrı küçük gardırop alınması önerilir. İki çocuğun dolapları ayrı olacağından, dolap düzenlerine kendileri karar verecek ve aralarında yaşanabilecek olan anlaşmazlıklar en aza indirgenmiş olacak, aynı zamanda kendilerine sorumluluk yüklenecektir. Erkek çocuklar için durum daha farklıdır. İki erkek çocuğa sahip olan ebeveynler, iki ayrı dolap almak yerine tek dolap alıp, odada küçük sporlar yapacağı boş alanlar oluşturmalıdırlar. Bir erkek, bir kız çocuğuna sahip olan ebeveynler ise mümkünse odaları ayırmalı, farklı şekilde dekore etmeliler ancak bu mümkün değilse her ikisinin ortak zevkine göre eşit olarak dekore etmelidirler. Birinin zevkini ön planda tutup, diğer çocuğa hiç söz hakkı vermemek ileride yaşanabilecek olan çatışmalara davetiye çıkarmaktadır.

Çilek Genç Odası Modelleri ve Fiyatları
Fiyatlar hakkında detaylı bilgi resim galerimizde yer alan genç odası takımlarının açıklamalarında mevcuttur. Üst kısımdan resim galerimizi inceleyebilir ve modeller hakkında bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ