Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Mutfağınız küçük olabilir ve mutfağınızı büyütme imkânına da sahip olamayabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken çok basittir. Mutfağınızı daha kullanışlı hale nasıl getirebilirim? sorusunun yanıtıdır. Böyle bir durumda dekorasyon fikirleri de sizin için önem taşımaktadır. Elimizdeki alan belli ölçülerde olduğu için burayı daha verimli hale getirmek için yapılacaklar şunlardır.

Renk Tercihi
Küçük bir mutfağın büyük görünmesi için yapılması gereken renk tercihini ona göre seçmektedir. Mekânı olduğundan daha büyük göstermek için beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Mutfağın renginin beyaz olmasının yanında mutfak mobilyalarının da beyaz olması mekânı daha ferah ve geniş gösterecektir. Beyaz rengin dışında başka renkleri de kullanmak isterseniz kullanacağınız raf ve aksesuarları da farklı renkleri kullanabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri Resim Galerisi

Küçük mutfaklarda ışık ve aydınlığında nereden geldiği önem taşımaktadır. Mutfağın ufak olmasının yanında penceresi küçük ve yeterince ışık alamıyorsa mutfağınız olduğundan daha küçük görünecektir. Aydınlatmayı ona göre yaparsanız mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Tavanda avize yerine spot ışıklar kullanarak daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Raf ve Dolap Sistemleri Çok Önemli
Mutfakta en önemli olan ve ihtiyaçlarından birisi de raf sisteminin ve dolap sisteminin fazla olmasıdır. Mutfağınızın duvarlarından daha fazla yararlanarak yerden ve alandan tasarruf edebilirsiniz. Hem alt hem de üst dolap sistemi kurarak saklama alanlarınızı daha verimli kullanmanız da mümkündür. Yaptıracağınız dolaplar sayesinde hem o alanları kullanmış oluyorsunuz hem de eşyalarınıza saklama alanı açmış olursunuz.

Alanı Daraltmayın
Küçük mutfaklar için tasarlayacağınız mobilyaların işlevselliği de mevcut alanı daha verimli kullanmanız açısından önemlidir. Mutfakta seçilen eşyaların açılıp ve kapanır özelliklerinin olmasının yanında seçilen masa ve sandalyelerin de ufak olanlarının tercih edilmesi alanı daraltmamış olur. Mutfağın içine açılan kapı da alanı daraltmaktadır. Bu yüzden mekanı daraltmamak adına seçilen kapı modelinin de ipli ya da perde kapı veyahut sürgülü kapı olması gerekmektedir.

Modern Görünümlü Askıları Kullanın
Aynı zamanda tavana monte edeceğiniz askılar ile de mutfak araç gereçlerinizi buraya asarak modern görünümün yanında sıra dışı bir dekorasyona da sahip olabilirsiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz dekorasyon fikirleri hakkında fikirlerimizi uygulayarak mutfağınızı olduğundan daha büyük göstermenin yanında alanınızı da daha verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ