Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Mutfağınızı baştan tasarlarken veya yenilerken hepimizi bir telaş alır. Bunun nedeni ise mutfağımızın dekorasyonunda kullanacağımız stiller ve renklere bir türlü karar veremiyor olmamızdır. İşte tam da bu nokta beyaz mutfak modelleri imdadımıza yetişir. Beyaz renklerle kombin edeceğimiz siyah, gri veya mürdüm renkleri daha vurgulu ve ihtişamlı duracaktır. Parlak ve beyaz mutfak dolapları şıklığı ifade ederken pratik ve kullanışlı modelleri kullanmayı ihmal etmeyeceğiz. Sizi en çok zorlayan konu bu beyaz mutfak modellerinin fiyatları olacaktır. Biliyoruz. Artık fiyatlar ateş pahası ve ufak bir değişiklik bile bol sıfırlı rakamlara denk geliyor. Ama merak etmeyin size verdiğimiz tavsiyelerle düşük fiyatlarda hayalinizdeki mutfağa kavuşacaksınız. Beyaz gibi açık renkler ister büyük ister küçük mutfağınız olsun her zaman olumlu şık ve estetik bir görüntü sağlayacaktır.

Mutfak evin en önemli bölümlerinden biri ve yemek hazırlamak için kullanılan alandır. Ayrıca mutfak ev içerisinde özellikle bayanların en çok bulundukları mekandır. Bu nedenle kullanışlı bir biçimde dizayn edilmiş olması önemlidir. Mutfaklar tarihsel gelişim süreçlerinde her dönemin ihtiyacına göre farklı formatlarda tasarlanmışlardır. Eskiden evin dışında seyyar şekilde bulunan mutfaklar, zaman içerisinde evlerin içine alınmış, evin büyüklüğüne göre de boyutu şekillenmiştir. Günümüzde ise bazı mutfaklar ayrı odada olmamakla beraber salon içerisinde belli bir bölüme dolapların ve tezgahın kurulmasıyla oluşturulmaktadır. Mutfaklarda genel olarak bulunan beyaz eşyalar, ocak, buzdolabı fırın ve bulaşık makinesidir. Bazı modern mutfaklarda çamaşır makinesinde de belli bir bölüm ayrılmış ve çamaşır yıkama ihtiyacı da bu alanda karşılanmaya başlanmıştır. Mutfak sadece evlerde bulunan bir bölüm değil, lokantalarda ve otellerde de yiyecek ve içeceklerin saklanıp hazırlandığı önemli bir bölümdür.

Bu Modelleri Detaylı İncelemek İçin Resmin Üzerine Tıklayabilirsiniz.

1-Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Saflığın ve sadeliğin rengi beyaz tonlarda mutfak dekorasyonu fikirleri ile ilhamlık mutfak modellerini tasarlayabilirsiniz.

2-Modern Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Modern Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Duvar dibi mutfak modellerini özellikle dar ve uzun mutfaklarda deneyebilirsiniz.

3-Küçük Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Küçük Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Küçük mutfak dekorasyonlarında her alanı en optimum seviyede kullanmanız gerekir.

4-Büyük Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Büyük Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Büyük mutfaklarda kullanım alanınız fazladır ve bu durum size renk alternatiflerinizin daha fazla olduğunun göstergesidir. Bu modellerde gri renklerle güzel renk kombinleri elde edilmiş.

5- Beyaz Parlak Lake Mutfak Dolapları

Beyaz Parlak Lake Mutfak Dolapları

Lake mutfak dolapları daha parlak ve canlı renklere sahipken, temizliklemesi oldukça kolay modellerdir.

6- Kullanışlı Beyaz Mutfak Dolabı Tasarımları

Kullanışlı Beyaz Mutfak Dolabı Tasarımları

Kullanışlı mutfaklarda ankastre seti, buzdolabı ve evye kısmı birbirine daha yakın olmalıdır. Böylece daha praitk bir kullanım alnı oluşturulabilir.

7- En Çok Tercih Edilen Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

En Çok Tercih Edilen Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Açık mutfak modelleri ya da ada mutfak modelleri son zamanların en fazla tercih edilen mutfak modelleri arasındadır.

8- Köşe Mutfak Dolabı Modelleri

Köşe Mutfak Dolabı Modelleri

Geometrik açıdan dar ve köşeli mutfaklara sahipseniz bu tarz bir dekorasyonu evlerinizde uygulayabilirsiniz.

9- Amerikan Mutfak Modellerinde Açık Renk Kullanımı

Amerikan Mutfak Modellerinde Açık Renk Kullanımı

Amerikan mutfaklar son zamanlarda ülkemizde daha fazla kullanılmaya başlandı. Özellikle lüx dairelerde bu tarz modellere sıklıkla rastlayabilirsiniz.

10- Son Yılların En Popüler Mutfaklarından Beyaz Renklerdeki Açık Mutfak Modelleri

Son Yılların En Popüler Mutfaklarından Beyaz Renklerdeki Açık Mutfak Modelleri

İşte lüx ve şehirli bir mutfak dekorasyonu için ihtiyacınız olan her şey bu modelde bulunuyor.

11-Siyah Granit Tezgahlar Ve Beyaz Mutfak Dolaplarının Uyumu

Siyah Granit Tezgahlar Ve Beyaz Mutfak Dolaplarının Uyumu

Mutfak tezgahlarında granit malzemeler kullanmak hem şık bir görünümü sağlarken hem de leke tutmayan yapısı sayesinde size büyük bir kolaylık sağlar.

Günümüz ev hanımları beyaz ağırlıklı mutfak tasarımlarını her ne kadar büyüleyici ve istekle isteseler de çabuk kir kapma ve zor temizlik aşaması gibi nedenleri bahane ederek her zaman ertelemektedirler. Aslında beyaz mutfak modelleri temizliği oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Aynı zaman’da mutfağınıza aydınlık ve insanlara ferahlık getiren görünümü ile daha bir cazip kılınmakta. Modern beyaz mutfak modelleri içerisinde malzeme olarak akrilik mutfak dolapları kullanımı da günümüzde moda haline gelmiş bir dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birbirinden şık ve modern akrilik mutfak dolabı modelleri aynı zamanda ayna görünümü ile mutfağınızın daha büyük ve daha rahat olabileceği hissini sağlamaktadır. Aynı zaman’da bu tür dolapların temizliği daha kolay ve daha rahat geçmekte. Leke tutmayan özelliği sayesinde az ıslak bir bez veya kolonyalı ıslak bir mendil ile rahatlıkla temizlenen bu dolaplar mutfaklarınızı büyüleyecek bir yapıya sahipler.

Akrilik mutfak dolaplarının tek bir dez avantajı bulunmakta, çizilmelere karşı dayanıksız olması ev hanımlarını biraz kuşku içerisine koysa da bu harika görünüme sahip dolapları kullanmaktan çekinmemektedirler. Sizlerde 2018 beyaz mutfak modelleri arasından bir tercih yapmak istiyorsanız, örnek olarak sizlere sunduğumuz ve hemen aşağıda bulunan galeri bölümünde ki görsellere göz atabilirsiniz. Diğer makalemiz olan https://evvedekorasyon.com/modern-mutfak-modellerinden-18-farkli-ornek/ konumuzu inceleyebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu yapılırken hangi rengin kullanılması gerektiğine karar vermek her zaman zor olmuştur.
Seçmiş olduğumuz renk mutfağımıza yakışmayabilir. Evdeki duvarların rengiyle de uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Temizliğin, saflığın ve aydınlığın simgesi olan beyaz renk hemen hemen herkes tarafından sevilen bir renktir. Beyaz renkte seçilmiş olan mutfak dolapları hemen her renkle de uyum sağlar ve her mutfağa yakışır. Beyaz mutfakların en önemli avantajı dar alanları bile geniş ve ferah göstermesi, geniş mutfakları ise olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlaması bakımından önemlidir.Beyaz renk ile donatılmış olan mutfağı birkaç farklı renkle istenilen modern görüntüye kavuşturabiliriz.

Mutfağının daha cıvıl cıvıl olmasını isteyenler ise beyaz mutfaklarının farklı alanlarına pastel tonlarında ve canlı renkler kullanarak daha şirin bir hale getirebilirler. Beyaz dolapları siyah ile kullanırsanız asil ve modern, gold renkleriyle kullanırsanız klasik ve şık, pastel tonları ile kullanırsanız cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu kadar geniş bir kullanım alanına sahip, aynı zamanda hemen her renkle uyum sağlayabilecek başka renk yoktur. Sizde mutfağınızı değiştirirken riske girmek istemiyorsanız beyaz renginden kesinlikle şaşmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ