Banyo yenilemek için evde en pahalı alanlardan biridir, diğer bir alanda tabi ki mutfaklar. Banyonuzu daha luk görünümlü şekilde yenilemek ve veya dekorasyonunu daha lüks göstermek ister misiniz? Duvar kağıdı yerine banyolarınıza mermer fayans kaplatın,  şehvetli bir küvet edinin ve yağmur duşu ise bozmadan kullanın .Sizde banyo da lüks bir görünüm verebileceğiniz sayısız yollar vardır.Sizin için basit taktikler ile banyonuzu daha lüks ve şık gösterebileceğiniz yollar ekledik.

Banyonuzu daha lüks ve şık bir görünüme dönüştürmek için aşağıda dokuz favori ekonomik fikirler için ilerleyin.

1. Oymalı makyaj sandalyesi ekleyin
Banyonuza, püsküllü Osmanlı, ya da süslü bir oymalı sandalye ekleyin. Sadece vurgu daha lüks görünüyor, ayrıca kendinize özel pedikür tuvalet koltuğu yapabilirsiniz.

banyoyu daha lüks göstermek için

banyoyu daha lüks göstermek için

2. Fırçalık ve vazo gibi güzel aksesuarlar ekle
Biz genellikle banyonun iyi donanımlı olması pamuk topları ile dolu kavanozlar ekleriz .Geleneksel bir bakış ama  herkes için değil, ve bazılarımız  tuvaleti daha gizli bir alanda seviyoruz. Ama banyonuza yüksek bir estetik vermek için klozetinizi banyonuzun bir köşesine eklemelisiniz.Diğer  denenmiş ve gerçek hileler den biri, ıvır zıvır içeren kutu ve kavanozlar yerine daha şık aksesuarlar seçmelisiniz . Bir tabak yerine lavabonun üzerinde sabun saklayıcı, güzel bir vazo içinde diş fırçası saklamak, ya da bir güzel bir aşk kutusu içinde toparlamak; Bunu yaparken anında banyonuzun havasının değiştiğini göreceksiniz.

cicek ve vazolar ekle

3. Desenli halılar ekleyin
Kirli veya yorgun banyo paspası sizin banyonuzun dağınık ve kötü görünmesi için  yangın bir nedendir, ve bir tane varsa,hızla değiştirilmesi gerektiği konusunda hiç şüphe yok. Ama en lüks banyolarda bir adım daha iyi gösteren desenli Türk ve İran halılarıdır.Havlu paspaslar yerini almıştır. püsküllü yün halılar, yumuşak zemin ve banyo paspası için mükemmel bir tercihtir. Daha da iyisi, güzel desenli ve solmaya karşı dayanıklı renklerden paspaslardır, onlar ile tuvalete ve banyoya sofistike bir görünüm ekleyebilirsiniz.
desenli halilar ekle

4. Şık bir ayna ekle
Sade bir ayna yerine Biraz daha gösterişli bir ayna seçerek, standart ecza dolabınada başvurmadan,  yüksekte büyük ve gösterişli ayna seçebilirsiniz. Eğer uygun bir bütçeniz varsa, uygun fiyatlı oymalı dore rengi aynalar satın alabilirsiniz.
şık bir ayna ekle

5. Güzel ve şık banyo havlusu ekle
Güzel bir  tuğrası olan veya deseni etkileyici olan bir banyo havlusu satın alın. Hemen daha lüks banyo izlenimi verir.
banyo havlusu
6. Dore veya bakır havluluk askısı ekle
Bu büyük tasarımcıları her zaman başarılı oldukları bir şey. Dağınıklığı ya da havlu ve bornozlar asmak için yer yok ise bir banyo kolayca dağınık ve kötü izlenim yaratabilir. . Yani doğru ve ihtiyaç duyduğunuz lavabo, bir küçük el havlusu asmak için halkası; bornoz için kanca ekleyebilirsiniz; ve sizin banyo havlusu için dore yada gümüş rengi bir askılık olduğundan emin olun.Tüm askılıkları aynı renkle seçmelisiniz. Bu basit eklemeler ile ortalama farkedilemez olabilir, ama onlar birlikte banyoyu daha şık ve ciddi bir etki oluşturur.
havluluk ekle
7. Altın ve bakır rengi detaylar ekle

Biz son zamanlarda, özellikle banyolarda en lüks tasarımlarda altın rengi ve bakır detaylar görüyoruz. Sizin tüm muslukları  değiştirmeniz gerekmez; Yeni bir sabunluk, bir büyüteç ayna, ya da biraz aksesuar sadece şık bir hile yapmak için yeterli olabilir.

altin ve bakir detaylar banyona ekle
8. yeni bir duş ve fayans ekle

Banyoda “Duvar Kağıdı ezici ve pahalı bir hata olabilir.” Yeni bir duş seti ve fayans eklemek daha etkili lüks bir  dönüştürücü olabilir.Bunun için bütçeniz yoksa biraz birikim yapıp daha sonra değiştirebilirsiniz.
yeni banyo fayansi

9. Modern aydınlatma seçenekleri kullanın
Daha modern aydınlatma seçenekler ile banyomuzu daha şık ve lüks gösterebiliriz… Hatta evde DIY projeleri ile kendiniz  yapabilirsiniz.
banyoda modern aydinlatma secenekleri kullanin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ