En güzel ve en sade şekilde banyo dekorasyonu nasıl yapılır? Sadece birkaç dokunuş yaparak banyonuzu çok daha yaşanabilir bir yer haline getirebilirsiniz. Bu yazımızda da banyo dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğiz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri
Banyo dekorasyonunda zevkinize ve aynı zamanda banyonuzun özelliklerine göre çok farklı ve şık sonuçlar elde etmeniz mümkün. Öncelikle bir banyo dekore edecekseniz hangi aşamadan başladığınız son derece önemli bir nokta olacaktır. Eğer fayanslar dahil bir dekorasyon yapacaksanız işiniz hem daha zor hem de daha şanslısınız demektir. Zira herhangi bir fayans modeli üzerine dilediğiniz parçaları yerleştirdiğiniz zaman istediğiniz gibi uyumlu ve şık bir sonuca ulaşamama ihtimaliniz de var. Hal böyle olunca daha kısıtlı olacak şekilde seçim yapmanız gerekebilir. Ancak fayansları da siz seçecekseniz işiniz bir nebze daha kolay olacaktır.

İlk önce fayansları değiştirme imkanı olmayan durumlar için önerilerde bulunabiliriz. Dekorasyonda artık o kadar farklı uygulamalar var ki hiç değişmez dediğiniz şeyleri bile çok daha ucuza ve çok daha kolay şekilde değiştirme imkanı elde edebiliyorsunuz. Boyama işlemi de bu kurtarıcı aşamaların başında geliyor. Fayans boyama aslında pek çok kişi için çok temkinli yaklaşılan bir mesele olsa da deneyip başarılı sonuç elde edenlerin sayısı çok fazla. Fayansları değiştirmek istiyor ve imkan bulamıyorsanız, sıkıldıysanız ama daha ufak dokunuşlar yapabilecekseniz boyama işi tam da size göre. Fayans boyama işlemi herkesin yapabileceği kolay bir işlem. Fayans boyama için uygun olan ürünleri temin ederek suya dayanıklı ve kalıcı olacak şekilde dilediğiniz renkleri ve hatta biraz daha uğraş vererek farklı desenleri bile elde edebilirsiniz.

Sade Fayans Boyaları

Sade Fayans Boyaları

Sade Fayans Boyaları
Fayans ya da fayans boyası seçimi yapacaksanız sade tonları tercih etmeniz çok ideal olacaktır. Banyolar daha çok temiz ve düzenli görülmesi gereken mekanların başında yer alır. Temiz algısını oluşturmak için ise sadece temiz olması değil aynı zamanda görüntü itibari ile de bu çağrışımı yapması gerekir. Her tarafı renkli ve desenli olan bir fayans seçimi ile bu algıyı oluşturmanız çok zor olabilir. Ayrıca modern dekorasyonda artık daha çok sade desenlerin kullanıldığına da dikkat etmeliyiz. Beyaz ve açık renkler her zaman için kurtarıcı olmaktadır. Özellikle küçük banyolar için bu şekilde açık renk tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Koyu Renk Desenler

Koyu Renk Desenler

Koyu Renk Desenler
Açık renk kurtarıcı olmakla birlikte elbette koyu renk isteyenler için de alternatifler var. Bunlarda da sade desenlere sahip olan renkler kullanılabilir. Eğer desen ya da farklı bir renk kullanmak istiyorsanız bunu daha modern bir şekilde banyonuza dahil edebilirsiniz. Örneğin şimdi bu şekilde farklı renkler lavabo sağ ve sol kısmında ya da klozet arkasında tercih edilebiliyor. Bu şekilde çok daha modern ve çok daha şık bir görüntü elde etmek mümkün. Ayrıca genel bütünlüğü bozmaması da başka bir avantaj olacaktır.

Kullanışlı Mobilya Parçaları
Banyo dekorasyonunda önerebileceğimiz diğer bir şey ise mobilya parçalarını kullanışlı şekilde tercih etmeniz. Örneğin eğer çamaşır makinesi banyonuz içerisinde ise makine dolabı tercih edebilirsiniz. Bu dolaplar çok kurtarıcı olmaktadır. Normal şartlarda çamaşır makinesi üzerine koyulan deterjan gibi ürünler banyonun dekorasyonunu olumsuz etkiler. Karışık bir görüntü oluştururken bir diğer taraftan da ürünlerin üzeri çabuk tozlanabilir. Bu yüzden çamaşır makinesinin üzerinde bulunacak bir dolap çok daha net bir görüntü oluşturur. Diğer taraftan da tüm temizlik malzemelerini içerisine alacağı için dağınıklığı da toplar.

Boy Dolabı

Boy Dolabı

Boy Dolapları
Dağınıklığı toplayacak bir diğer şey ise boy dolabıdır. Dar ve uzun boyutlardaki bir boy dolabı sayesinde tüm kişisel bakım ürünlerinizi burada depolayabilirsiniz. Kullanım açısından kolaylık sağlar. Bu gibi banyo boy dolaplarının alt kısımlarında da çamaşır sepeti alternatifi olanları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler sayesinde banyo içerisinde bir de çamaşır sepeti kullanmanız gerekmez. Çamaşır sepetleri de banyo içerisinde farklı ve alakasız bir görüntü oluşturabiliyor. Bu şekilde sepetli bir dolap tercih ederek bu karışık görüntüden kurtulun. Daha pratik ve daha şık bir görüntü elde edin. Aynı zamanda kullanım açısından da rahat edin.

Banyonuzda kullanacağınız tekstil ürünleri ve aynı zamanda küçük aksesuarlar da banyo dekorasyonunuzun nasıl görüneceği açısından belirleyici olacaktır. Örneğin havlu seçiminde daha klasik modellerdense küçük ve bireysel havlu sepetlerini kullanabilirsiniz. Banyo havlularınızı eğer dolaplarınızda yeteri kadar alan yok ise sade raflara rulo şeklinde yerleştirebilirsiniz. Böylece dekoratif ve kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ