Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Ahşap Oymalı Dekoratif Duvar Süsleri Sanatı

El işi ile öel yapılan ahşa ve oymalı duvar sanatı örneklerinden sizler için harika modeller seçtik.Ahşap ve dekoratif süsleri seven kişilere ev dekorasyonuna sanatsal bir dokunuş ekleyecek bu tasarımlara sizde çok beğeneceksiniz. Ahşap modeller her zaman doğallığı ve sadeliği simgeler. Bu da evinizde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Evler bizim en özel alanlarımızdır. Bu alanları en güzel şekilde dekore etmemiz gerekiyor.

Bizler de sizlere en güzel tavsiyelerde bulunmaya çalıştık. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek ahşap duvar saatlerinin ne kadar güzel bir görüntü oluşturduklarına şahit olabilirsiniz. Ahşap oymalı duvar tabloları, aynlar, raflar, portmantolardan işte en güzel örnekler. Eğer siz de kendinize güzel bir ahşap saat almaya karar verirseniz, mutlaka evinizin renkleri ve mobilyalarıyla uyumlu olmasına özen gösterin. Ev dekorasyonundaki en önemli unsurlardan birisi de eşyaların birbirlerini tamamlıyor nitelikte olmasıdır.

El İşi Sanatlar
El işi sanatları oldukça önemli ve değerli sanat eserleridir. İçinde yoğun bir emeğin bulunduğu hem maddi hem de manevi değerleri yüksek olan ürünlerdir. Bu ürünlerin türü ya da özelliği fark etmeksizin, el işi ürünler el emeği göz nuru sayılır ve ülkemizde de çok büyük saygı görmektedir. Ahşap oyma sanatı da oldukça sevilen ve önem verilen işlerden bir tanesidir. Son zamanlarda bu sanatın duvar süsü olarak kullanılması ve talep görmesi farklı bir amaca hizmet etmek üzere sanatsal boyut kazanmıştır. Bu alanda da sanatçılar ve emektarlar çok özel modeller ortaya koymaktadır.

Ahşap ve dekor süslemelerine karşı ilgi duyan kişilerin bu sanat eserlerini tasarımlarıyla buluşturmaktan büyük zevk alacağını bilmek isteriz. Ahşap her daim doğallığın ve sadeliğin temsilcisi olmuştur ve bulunduğu ortama sadeliğin tüm ihtişamını ortaya koyabilecek kadar cesurdur. Ahşap bulunduğu ortama sıcaklık katmasının yanında sizlerinde bulunduğunuz bu ortamda huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle ahşap evlerin bu özellikleri yoğundur. Evler de özel alanlar olarak ahşap dokunuşlarla ya da aksesuarlarla daha sıcak ve canlı bir ortam yaratma konusunda yardımcı olmaktadır.
Bizlerde bu yazımızda sizlere ahşabın girdiği ev dekorasyonlarına ve ev eşyalarına değinmeye çalışacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ