Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Mutfak veya mutfak dolabı yaptırmayı düşünüyorsanız, ahşap dolaplar için geniş bir malzeme yelpazesinden seçim yapabilir ve en popüler seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Mutfak dolabında bugün kullanılan en yaygın malzeme ahşaptır. Ahşap, sayısız kaplamanın mevcut olması nedeniyle popüler bir seçimdir, böylece gerçekten özelleştirilmiş bir mutfak oluşturabilirsiniz. Ahşap dolaplara karar verdikten bir sonraki tercihiniz kullandığınız ahşabın türünü belirlemek olacaktır. Ahşap, doğal bir üründür. Doku, renk ve tane bakımından farklılık gösterecektir. Güneş ışığına maruz kalması nedeniyle zamanla renk değişebilir. Kiraz, orta kırmızımsı kahverengi ve düzgün tahıl rengi dolaplarda kullanılan en popüler renk paletleridir. Renk tercihlerine göre fiyatlar da değişiklik gösterecektir. Akçaağaç da popüler bir ahşap seçenektir. Kirazdan daha hafif fakat pürüzsüz bir dokuya sahiptir ve boyalı veya lekeli yüzeyler için ideal bir ahşaptır. Mutfak dolaplarında daha belirgin bir deseni istiyorsanız, kırmızı meşe seçebilirsiniz. Açık kahverengi bir renge sahiptir. Daha uygun bir ahşap seçeneği arıyorsanız dolaplarınız için çam seçebilirsiniz. Çam, bütçeye uygun olan bir ahşap malzemesidir.

 

Maun ağacı, ince dolaplar için önde gelen bir ahşaptır. Derin ve zengin, kırmızımsı-kahverengi renk seçenekleri onları cazip kılar. Yüksek parlaklığa sahiptir. Bu ağaç türü gittikçe daha nadirleşiyor ve son derece sağlam olduğunu kanıtladığı için çam ve meşe ağaçlarından bir adım daha önde duruyor.

İstediğiniz ahşabın türüne karar verdikten sonra, stoktaki hazır mutfak ürünlerinden veya özel sipariş ile mutfak dolabı yaptırmayı düşünebilirsiniz. Hazır mutfak dolapları tamamen önceden imal edilmiş olarak satın alınabilir ve fiyat olarak en ucuz seçenektir. Özel olarak yaptırılan dolaplar en pahalı seçenektir ve tasarımınızda en yaratıcı özgürlüğü verir. Özel dolaplarla birden fazla ahşap seçeneği seçebilir, böylece mutfağını benzersiz lezzet ve tasarımınızın gerçek bir yansıması haline getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ