İç mekan dekorasyonunda en çok önem verilen odaların başında salonlarımız gelmektedir. Salon dekorasyonu evlerimizde en çok uğraştıran dekorlardandır. Bu nedenle ilk olarak salon dekorasyonuna başlamadan önce bir plan hazırlamalı ve bu plana uygun bir şekilde hareket etmelisiniz. Salon dekorasyonuna başlarken salonunuzun boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Salon boyutuna göre eşya grupları ve renk tercihlerinde bulunmalısınız.

2018 Salon Dekorasyonları

Geniş ve büyük bir salonunuz bulunuyorsa istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Koltuk takımlarınızı ise kare olacak şekilde veya j şeklinde dizayn edebilirsiniz. Eğer küçük boyutta bir salona sahipseniz daha çok açık tonlarda renk kullanarak salonunuzu daha geniş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca salonunuz küçük olduğundan ötürü koltuk takımlarınızın konumu daha çok önem arz etmektedir. Küçük salonlarınızda bu nedenle koltuklarınız l harfi şeklinde konumlandırınız.

2018 Salon Modelleri

Salon dekorasyonunda renkler oldukça fazla bir şekilde etkili olmaktadır. 2018 yılında salon dekorasyonunuz trend renkleri arasında ise gri,lila,mavi ve pembe tonları yer almaktadır. Salonunuzun duvar,koltuk takımı,perde ve halı modellerinin renkleri arasında uyum olması gerekmektedir. Bu nedenle renklerin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösteriniz. Salonunuzda lila rengini beyaz ve kahverengi ile beraber kullanabilirsiniz.

Salon Dekorasyonları

Gri rengini ise beyaz,pembe ve sarının tonları ile beraber kullanmak daha şık bir salon dekorasyonunuza sahip olmanızı sağlayacaktır. Mavi tonları ise salonunuzu daha ferah ve huzur dolu bir ortama dönüştürecektir. Son olarak ise salonların olmazsa olması orta sehpalardır. Birçok farklı orta sehpa modelleri bulunmaktadır. Salon boyutuna göre bir orta sehpa modeline yönelmelisiniz. Orta sehpa modeli salonda fazla yer kaplamamalıdır. Aksine depolama alanı olarak kullanılıp daha ferah bir görünüme yardımcı olmalıdır. Bu nedenle raflı,çekmeceli ve bölmeli orta sehpa modelleri seçiniz.

Salon Dekorasyonları 2017

Salon Dekorasyon Modelleri

Salon Dekorasyonu Modelleri

Salon Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ