Ev dekorasyonlarının en gözde odası salonlar ve oturma odalarıdır. Çünkü salonlar ve oturma odaları gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz odaların başında yer almaktadır. Bu iki odada da televizyon olması bu odaları biraz daha fazla bir şekilde kullanmamıza neden olmaktadır. Ayrıca evin gösteriş alanı salonlar ve oturma alanlarıdır. Misafirlerimizi salonlarda ağırlamamızda evin en gösterişli ve şık odası olmasından kaynaklanmaktadır.

Salon ve oturma odası dekorasyonlarında en ama en önemli eşya oturma gruplarıdır. Odanın hem  en büyük boyutlarına sahip olan oturma grubu oda içinde en fazla yer kaplayan eşyadır. Oda içinde hakim bir görüntüsü olan oturma grubu modelinin seçiminde oldukça dikkatli hareket etmeliyiz. Ülkemizde birçok ünlü mobilya markası bulunmaktadır. Şık ve modern görünüme sahip oturma grubu modelleri bulunmaktadır.

Oturma grubu modeli tercih ederken ilk olarak koltuğun konfor seviyesine dikkat ederiz. Oturma grupları sürekli ve kısa süre içinde değiştirilebilen bir ürün değildir. Bu nedenle konforu yüksek bir model seçerek yıllarca kullanabilmeliyiz. Bunun yanı sıra oturma grupları şık olmalıdır. Modelden çabucak sıkılmamalı, beğenimiz gün geçtikçe azalmamalıdır. Oturma gruplarının dayanıklı bir yapıya da sahip olmalıdır. Yıllarca kullanabilen bir model olmalıdır. Oturma gruplarının oda dekorasyonuna ve oda içindeki ürünlerle renk ve model olarak uyumlu olması gerekmektedir.

Oturma gruplarını incelediğimizde en çok tercih edilen markalar arasında Evidea ve İstikbal gelmektedir. İstikbal markasının 2018 yılı için tasarlamış olduğu yeni modellerinden Vals adlı oturma grubu en sık tercih edilen oturma gruplarından birisidir.  Şık bir görünümü sahip olan bu oturma grubu modelinde koltuklar farklı renklere sahiptir. Lacivert – bordo, bordo – sarı gibi renk seçenekleri mevcut olan bu modelin kumaşı da silinebilir özelliğe sahiptir. Fiyat aralığı ise 6000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.

1- Dimax oturma grubu:

2- Doğtaş carlino oturma grubu

3- Doğtaş mabella oturma grubu

4- istikbal-vals-oturma-grubu

5-kilim-buca-oturma-grubu

6-zebrano-carmine-oturma-grubu

7-zebrano-fortuna-oturma-grubu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ