Dekorasyon alanında renklerin etkisi oldukça büyüktür. Renkler  bir odayı modern ve şık gösterme de önemli rol oynayan bir unsurdur. Bu nedenle evimizde bulunan her oda için renk tercihi yaparken oldukça dikkatli hareket etmeliyiz. Özellikle mutfak gibi günün her vakti sıklıkla kullanılan odalarda daha özenli hareket etmeliyiz.

Geçmiş zamanda dekorasyon bu denli popüler olmadığında evlerde genellikle sade renkler kullanılmaktaydı. Bu sade renkler arasında kahverengi, beyaz gibi renkler yer almaktaydı. Bu renkler kullanılırken dekorasyon oldukça popülerleşti ve dekoratif değişiklikler meydana gelmiştir. Bu değişiklikler sonrası artık ev dekorasyonlarında canlı ve pastel renkler kullanılmaya başlanmıştır. Canlı ve pastel renkler ev dekorasyonunda kullanılarak daha canlı ve daha enerjik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Ev dekorasyonunda kullanılan canlı ve pastel renkler ise sarı, kırmızı, turuncu, mavi, yeşil ve mor gibi renkler bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonlarınızda bu canlı ve pastel renklere birçok noktada yer verebilirsiniz.  Örneğin mutfak dekorasyonlarınızı oluştururken duvarlara veya mutfak dolaplarınızın renginde bu renkleri kullanabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak mutfaklarınızda yer alan duvar ve yer fayanslarınızda renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfaklarınızda kullandığınız halı modellerinde renkli tarzlara yöneliniz.  Renkli ve desenli tarzdaki halı modelleri daha az kir göstermektedir. Bu yönüyle mutfağınızın daha ferah görünmesine yardımcı olacaktır.

Mutfaklar sürekli yemeklerin yapıldığı, bulaşıkların yıkandığı, yemeklerin yendiği ve çoğu zamanda kahve içilen hoş sohbetlerin gerçekleştiği bir alandır. Bu nedenle mutfaklarımızda yorgunluğumuzu attığımız aşikardır. İşte bu canlı ve pastel renkler  bizlere enerji verecektir.  Ayrıca mutfak masaları ve sandalye modellerinde renkli dizaynlara yönelebilirsiniz. Bazı mutfak dekorasyonlarında rengarenk sandalyelere yer verilmiştir.

Son olarak ise mutfaklarınızda renkli aksesuarlara yer verebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda mutfak tahtaları en trend aksesuarlar arasında yer almaktadır. Üzerine çeşitli notlarında alınabildiği bu tahtaları sizlerde mutfak dekorasyonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Rengarenk Mutfak Dekorasyonları

Rengarenk Mutfak Dekorasyonu

Rengarenk Mutfaklar

Renkli Mutfak Dekorasyonları

Renkli Mutfak Dekorasyonu

Renkli Mutfaklar

Renkli Mutfak Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ