Dekorasyon dünyasında aydınlatmanın odanın ambiyansı üzerinde etkili bir rolü bulunmaktadır. Bu nedenle bizler odalarımızı dekore ederken aydınlatma ürünü konusunda özenli davranmalıyız. Çünkü aydınlatma ürününü doğru seçmezsek odanın ambiyansı olumsuz etkilenecektir. Son dönemde popüler ve trend olan aydınlatma ürünlerinden birisi de lambaderdir.

Lambaderleri günümüzde hem ev dekorasyonunda hemde ofis dekorasyonunda sıklıkla kullanmaktayız. Çünkü lambaderlerin diğer aydınlatma ürünlerine nazaran daha fazla olumlu yönü bulunmaktadır. İlk olarak lambaderler oldukça şık bir görünüme sahiptir. Oda içinde kullanıldığı takdirde dekoratif görünümü ile odaya farklı bir hava katmaktadır. Ayrıca lambaderler fonksiyonel ürünlerdir. Bir başka aydınlatma ürününü bir odada başka bir odaya taşıyamazken, lambaderleri oldukça rahat bir şekilde başka odalara taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra lambaderlerin olumlu yönlerinden birisi de diğer ürünlere göre insanları rahatsız etmemektedir. Kolaylıkla taşınmasından dolayı lambaderi gözünüzü rahatsız etmeyecek bir şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu nedenle lambaderin konumunu da iyi belirlemelisiniz. Lambaderler oda içinde genellikle koltuk arkalarında veya odanın köşe kısmında kullanılmaktadır. Konumu dolayısıyla odalarda loş bir hava yaratırken daha samimi bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.

Lambader modeli seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar ise lambader renginin odanın rengi ve oda içindeki ürünlerin rengi ile uyumlu olmasıdır. Birbirine yakın renkler tercih etmektense canlı ve parlak renkleri tercih ederek oda içindeki dikkati çekebilirsiniz. Günümüzde birçok farklı şekilde ahşap, metal ve plastik lambader modeli bulunmaktadır. En çok tercih edilen lambader modelleri ise ahşap ve metalden yapılanlardır. Metal lambaderler daha şatafatlı ve lüks görünürken, ahşap lambaderler doğal bir görünüme sahiptirler. Son olarak lambaderlerin farklı boyutları bulunmaktadır. Kitap okumayı çok seven birisi iseniz küçük boyutlu lambaderler işinizi çok kolaylaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ