Ev içinde dekore etmesi en zor odaların başında mutfaklar gelmektedir. Çünkü mutfaklarda birçok ürün olmasından dolayı bu ürünlerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Mutfak dekorasyonunda birçok ürünün bulunduğundan bahsetmiştik. İşte mutfaklarda bu denli fazla ürün olmasından ötürü biz kadınları mutfaklarımızın olabildiğince büyük olmasını temenni ederiz. Çünkü boyutu geniş ve büyük olan mutfaklarda hem biz hem de dekorasyon tarzı oluşturmak daha kolay olacaktır. Ancak günümüzde maalesef küçük boyutlu mutfaklar bulunmaktadır. Bu küçük mutfak dekorasyonlarında ise dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar ise küçük mutfakların geniş ve ferah görünmesi için püf noktalardır.

Küçük mutfak dekorasyonları için vereceğimiz püf noktalar ise şöyledir;

  • İlk olarak bilirsiniz ki renkler dekorasyon üzerinde oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Bu nedenle boyutları küçük mutfaklarda olabildiğince açık tonlu renklere yönelmelisiniz. Ayrıca çift renk uygulamasının oldukça popüler olduğunu dekor dünyasında açık renk ile canlı renkleri bir arada kullanarak daha enerjik ve sevimli bir mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Elinizden geldiğince koyu renklerden kaçınmalısınız.
  • Mutfak aydınlatmaları küçük mutfaklarda daha çok işe yaramaktadır. Küçük mutfaklarda birden fazla aydınlatma ürünü kullanarak ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfaklarda ferah seviyesini arttırmak için güneş ışınlarını geçirecek perde modellerine yönelmelisiniz.
  • Küçük boyutlu mutfaklarda yer ve duvar dekorasyonu oldukça önemlidir. Yer kaplamalarında ebatları büyük parlak ve açık renkli fayanslar yansıma özelliğinden dolayı mutfağınızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca küçük mutfaklarda yer açmak ve daha rahat hareket etmek için duvarları iyi kullanmanız gerekmektedir. Duvar dekorasyonunda çeşitli raflara yer verebilirsiniz.
  • Son olarak ise mutfaklarda yer vereceğiniz eşyaların fonksiyonel olmasına özen göstermelisiniz. Ve tercih edeceğiniz mutfak ürünlerinin ebatlarının normal boyutlarda olmasına özen gösteriniz. Ebatları büyük ve geniş ürünler küçük mutfaklarınızın daha da daralmasına yol açacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ