Evlerimizde küçük boyutlu odalardan birisi de banyolarımızdır. Banyolar yatak odalarından sonra insanların fiziksel ve ruhsal olarak dinlendiği odalardan bir diğeridir. Bu nedenle banyo dekorasyonları diğer odalar kadar önem arz etmektedir. Küçük boyutlu banyolar insanların gün içindeki yorgunluğu atmasında bazı problem çıkarabilir. Dolayısıyla küçük banyo dekorasyonlarında daha dikkatli ve özenli hareket etmeliyiz.

Küçük banyoları dekore ederken ilk olarak dikkat etmemiz gereken nokta eşyalardır. Bilirsiniz ki oda içinde en çok göze çarpan detaylar eşyalardır. Küçük banyoların dekorasyonunda olabildiğince az ve boyutu küçük eşyalar kullanmalısınız. Gereksiz eşya kullanmamalısınız. Kullanacağınız eşyalarında fonksiyonel bir yapıya sahip olmasına dikkat ederek satın almalısınız.

Küçük odalarda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da renklerdir. Renkler bir odayı daha ferah kılabildiği gibi daha boğuk ve sıkıcı bir hava da katabilir. Bu nedenle küçük banyolar boyut olarak zaten ufak olduğu için bu tip banyolarda odayı ferah ve geniş gösterecek renklere yönelmelisiniz. Bu renkler ise beyaz, krem, sarı, açık pembe ve turkuaz mavisidir. 2018 yılının banyo dekorasyonlarında özellikle turkuaz mavisinin oldukça popüler olacağı gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Küçük boyutlu banyo veya diğer odalarda duvar ile yer fayansları, döşemelerinin renkleri arası bir uyum olması gerekmektedir. Ayrıca duvar renklerinden birisi açık tonlarda iken, diğeri kapalı ve koyu tonlarda olması gerekmektedir.

Küçük boyutlara sahip banyo ve diğer odalarda odayı daha geniş tutmak ve derinlik kazandırmak için duvarlarda aynalara yer vermelisiniz. Aynalar odayı yansıtarak daha uzun daha geniş kılacaktır. Banyo duvarlarınızda ister kare, ister yuvarlak şekillere sahip oda boyutuna uygun bir boyutta ayna modeline yer veriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ