Dekorasyon dünyasında sürekli yenilikler ve değişiklikler olduğundan trend listesi de farklılıklar olabilmektedir. Son zamanlarda trend listesinde üst sıraları zorlayan stillerden birisi de amerikan mutfaklardır. Amerikan mutfaklar bundan çok önce popüler olsa da şu an da tekrar aynı popülerliğine kavuşmuştur. Ve evlerde kendilerine oldukça fazla bir şekilde yer bulabilmektedir.

Amerikan mutfak modeli mutfak ve oturma odasının birleşmiş arasında duvarın bulunmadığı bir stildir. Bu stil birçok insan tarafından sevilse de bazı insanlar tarafından da beğenilmemektedir. Çünkü amerikan mutfakların olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır.  Amerikan mutfak modelinin olumlu ve olumsuz yönlerinden önce bu model de nelere dikkat etmelisiniz onlara değineceğiz.

Amerikan mutfak modelinde mutfak ve oturma odasının birleştiğini söylemiştik. Bu nedenle Amerikan mutfaklarda oturma odası ve mutfak arasında bir uyum olması gerekmektedir. Özellikle renk kombinasyonunu uyumlu bir şekilde sağlamalısınız. Mutfak dolaplarının rengi ve oturma odasında kullanacağınız renklerin birbiri ile örtüşmesi gerekmektedir. Amerikan mutfaklara uygun koltuk modeli ise köşe takımlarıdır. Köşe takımları bu mutfak tarzlarında çok şık ve modern durmaktadır.

Amerikan mutfak modelinin olumsuz yönü ise mutfakta pişirilen yemeklerin oturma odasına kokusunun ulaşmasıdır. Bu sebebi ile birçok insan Amerikan mutfak modelini tercih etmemektedir.  Ancak bir yandan da Amerikan mutfaklar kompakt bir görünüme sahiptir. Oturma odasında iken canınız bir şey istediğinde veya bir şeye ihtiyaç duyduğunda hemen dilediğinizi alabilirsiniz. Ayrıca mutfaklar bu tarzda daha geniş olmaktadır. Küçük mutfaklar bile Amerikan mutfaklarda daha geniş görünmekte ve daha kolay bir şekilde hareket edilmektedir. Amerikan mutfaklarda tv ünitesi tercih etmeyiniz. Televizyonlarınızı duvarlara monte ettiriniz. Bu mutfak tarzında tv ünitesi gibi boyutu büyük eşyalara yer vermeyiniz. Olabildiğince küçük ve ideal boyutlara sahip eşyalar tercih ediniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ