Ev içinde dekore etmesi zor odalardan birisidir çocuk odalarıdır. Çünkü çocuk odaları ileriki zamanlarda genç odası olacaktır. Bu nedenle çocuk odalarını dekore ederken geleceği düşünerek hareket etmeliyiz. Bunun dışında çocuk odaları çocuklarınıza ait olduğundan dolayı dekorasyonda onun tarzını ve beğenisini yakalamalısınız. Bu nedenle dekorasyon tarzında sıklıkla çocuğunuzun beğendiği ve ilgi duyduğu alanlara yönelmelisiniz. Bu alanlar kız çocuğunuzun müziğe duyduğu ilgiden dolayı müziksel alet ve figürlerin bulunduğu ürünler kullanırken, erkek çocuğunuzun spora karşı duyduğu ilgiyi yine sportif desenli ürünler kullanarak odasını sevmesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuk odaları bildiğiniz üzere evin en dağınık odalarından birisidir. Çocuk odası çocukların gün içinde sürekli kullanmalarından dolayı sürekli dağınık haldedir. Bu nedenle oda içindeki dağınıklığı ortadan kaldırmak için depolama ve saklama alanına sahip ürünler tercih etmelisiniz. Dolaplar, raflar ve yatak altları oldukça ideal saklama alanlarındandır.

Çocuk odası dekorasyonunda önemli bir hususta odanın rengidir. Renklerin çocuk psikolojisi üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Bu nedenle olabildiğince çocuğunuzun psikolojisini rahatlatacak, onu yatıştıracak renkler seçmelisiniz. Sakinlik ve huzur veren renkler ise genellikle açık tonlardır. Özellikle mavi ve pembe renkleri insan üzerinde rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Çocuk odanızı evladınızın cinsiyetine göre dekore ederken oda renginde de çocuğunuzun cinsiyetine göre hareket etmelisiniz. Eğer kız çocuğa sahipseniz pembe, sarı, krem, mor gibi renklere yönelirken, erkek çocuğunuzun odasında mavi, beyaz, kırmızı, yeşil gibi renklere yönelmelisiniz.

Çocuk odası dekorasyonunda  dikkat edilmesi gerekli bir konu da aydınlatmadır. Oda içinde aydınlatmaları yeterli sayıda tutmalı ve doğru bir şekilde konumlandırmalıyız. Özellikle yatak çevresi ve çalışma masası çevresi daha aydın ve ferah olmalıdır. Aydınlatmalar yeterli ve doğru bir şekilde yerleştirilirse oda daha ferah ve huzur dolu bir ortama dönüşecektir.

2018 Bebek Odası Dekorasyonu

2018 Çocuk Odaları

2018 Çocuk Odası Dekorasyonu

2018 Genç Odaları

2018 Genç Odaları Dekorasyonları

2018 Genç Odası Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ